Domů » Bleskovky » Apple příští rok ukáže největší iPhone v historii. Displeje dodá Samsung a LG

Apple příští rok ukáže největší iPhone v historii. Displeje dodá Samsung a LG

Jihokorejský web ETNews přinesl zajímavou zprávu o dodávkách displejů pro iPhony, které Apple představí v roce 2020. Podle informací od dodavatelů má Apple objednány i 6,7″ displeje. Největší iPhony by se tak svou úhlopříčkou přiblížily iPadu Mini, jehož displej měří 7,9″.

Pokud nepatříte mezi fanoušky čím dál tím větších displejů, jistě oceníte, že Apple údajně představí i 5,4″ iPhone. Ten tak bude mít o 0,4″ menší úhlopříčku než současný iPhone 11 Pro.

Displeje dodá Samsung a LG, čínský výrobce neuspěl

Dosud se spekulovalo o tom, že by se dodavatelem displejů pro některé iPhony příští rok mohl stát čínský výrobce BOE Technology. Podle zdrojů webu ETNews však tato spolupráce zřejmě nedopadne, firma má problémy se zajištěním dostatečné výrobní kapacity a Samsung prý navíc nabídl velmi zajímavé podmínky.

iphone 12
Takhle by mohl vypadat iPhone 12

Právě Samsung by měl dodávat OLED panely o úhlopříčkách 5,4″ a 6,7″. LG pak zřejmě získá zakázku na 6,1″ panely. V případě Samsungu web zmiňuje, že se mu Apple podařilo přesvědčit dvěma argumenty. Jednak prý nabídl Applu „šokující podmínky“, které web blíže nespecifikuje, ale především dokáže vyrábět displeje s technologií Y-OCTA.

Tip: Příští iPhony se mohou těšit na významné zlepšení displejů

Displeje označované Samsungem jako Y-OCTA mají dotykovou vrstvu integrovanou přímo do samotného OLED panelu. Standardní koncepce displeje oproti tomu má na OLED panelu samostatnou tenkou dotykovou vrstvu. Displeje Y-OCTA jsou ale tenčí a o něco levnější na výrobu. Samsung prý o jejich výhodách dokázal Apple přesvědčit a vzhledem k tomu, že je jediným výrobcem, který je dokáže opravdu masově produkovat, zajistil si tím lukrativní zakázku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na