Cena:

Apple přišel o klíčového člověka přes čipsety. Utekl k největšímu konkurentovi

new m1 chip

Když před pár lety Apple oznámil rozhodnutí, že jeho počítače postupně opustí čipsety od Intelu ve prospěch vlastního řešení, vyvolal tím značná očekávání i pochybnosti. S příchodem prvního čipsetu Apple M1 nicméně gigant z Cupertina dokázal, že dokáže být v tomto odvětví konkurenceschopný.

Jeff Wilcox
Jeff Wilcox opustil Apple a přesunul se do Intelu

Jedním ze strůjců přechodu byl Jeff Wilcox, ředitel Mac System Architecture v Applu. Ten se nyní rozhodl pro kariérní změnu a opustil svého chlebodárce ve prospěch Intelu, kde bude vykonávat pozici hlavního technického ředitele Design Engineering Group. Wilcox již pracoval pro Intel před svou osmiletou štací u Applu. Novým vedoucím oddělení pro výrobu čipsetů v Applu se stal Johny Srouji.

Jaký bude mít Wilcoxův odchod na budoucnost čipsetů Applu vliv, není v tuto chvíli jasné. Kalifornská společnost kompletně opustí čipsety Intelu v letošním roce, kdy se předpokládá vydání Macu Pro a iMacu Pro, jimž nová verze s čipsetem Applu stále chybí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.