Domů » Bleskovky » Apple potichu napravil problém s podsvícením MacBooků Pro

Apple potichu napravil problém s podsvícením MacBooků Pro

Na konci ledna se do médií dostala informace o hardwarové chybě, která postihuje některé MacBooky Pro z roku 2016; konkrétně způsobuje nerovnoměrné podsvícení jejich displejů. Server iFixit přišel na to, že za to může příliš tenký a krátký flex kabel, který propojuje displej se základovou deskou.

Apple potichu změnil konstrukci

Zavíráním a otvíráním víka dochází k opakovanému ohýbání kabelu až k jeho degradaci. Postižených uživatelů zřejmě nebude málo; petici pro zahájení opravného programu podepsalo přes 14 tisíc lidí, Apple ale o problému mlčí; dokonce vlákno se stížnostmi uživatelů ze stránek podpory odstranil (prý kvůli odkazu na zmíněnou petici).

Redakce iFixit nyní dostala do rukou novější model z roku 2018 a zjistila, že Apple použil jiný, o 2 mm delší flex kabel. Firma z Cupertina touto konstrukční změnou potichu přiznala špatný návrh, bohužel žádný opravný program pro straší modely nespustila. Jejich uživatelé jsou tak nuceni platit za opravu 700 dolarů (asi 16 tisíc korun bez DPH), což je pro majitele notebooku, který ve vrcholové konfiguraci stál téměř 135 tisíc korun, velmi nepříjemné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments