Apple pořádně zvedne laťku! Odolné Apple Watch Pro mají stát až 30 tisíc korun

apple watch

V poslední době se dost hlasitě mluví o nové generaci chytrých hodinek Apple Watch, která by se od těch předešlých měla výrazně odlišovat. Dorazit by totiž měla robustnější odolná varianta. Znovu se o ní rozmluvil i Mark Gurman z agentury Bloomberg, podle nějž se nové hodinky budou jmenovat Apple Watch Pro Rugged Edition a zájemce vyjdou zhruba na 900 až 1 000 amerických dolarů (asi 26 400 až 29 400 Kč včetně DPH). Nové nejlepší Apple Watch tak budou stát stejně jako iPhone 13.

Když už je řeč o ceně: co za své peníze zákazníci vlastně dostanou? Z dostupných úniků a spekulací lze vyčíst především větší 2″ displej (oproti 1,9″ u Apple Watch Series 7), objemnější pouzdro z kvalitnějšího materiálu než hliník, delší výdrž a propracovanější monitoring sportovních aktivit, hlavně těch outdoorových.

Gurman ve svém pondělním úvodníku o nových Apple Watch napsal: „Tyto chytré hodinky budou určeny pro extrémní sportovce a všechny, kteří by si jinak koupili špičkové sportovní hodinky Garmin. Myslím si také, že díky většímu displeji, větší baterii a kovovému designu budou atraktivní pro každého, kdo prostě chce nejvyspělejší Apple Watch.“

Apple Watch Series 8 5
Design odolných hodinek Pro zatím neznáme, takto mají vypadat klasické Series 8

Závěrem analytik dodává, že hodinky Apple Watch Edition, které se vyznačovaly kvalitnějšími materiály a luxusnějším vzezřením, s novou řadou Pro Rugged Edition skončí. Zájemci se pochopitelně mohou těšit i na „běžné“ modely Apple Watch Series 8 s údajnou cenou od 11 do 13 tisíc Kč s DPH, pravděpodobně ve velikostech 41 a 45 mm.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku