Domů » Bleskovky » Nový patent Applu pro chytré hodinky: Při potřesení rukou přenesete data

Nový patent Applu pro chytré hodinky: Při potřesení rukou přenesete data

 

Na internetu se objevila nová patentová přihláška Applu, která se zaměřuje na některou z budoucích funkcí hodinek Apple Watch (recenze). Samotná myšlenka je až geniálně jednoduchá a je s podivem, že ji doposud nikdo nepřenesl do praxe. Patent popisuje výměnu informací skrze bezdrátovou technologii po detekci běžného gesta, jakým je napříkad podání ruky. Výměna informací má být z velké části automatizovaná v reakci na přítomnost podporovaného zařízení.

 

Přenos dat dostane na starosti technologie Bluetooth LE či NFC, kterou dnes disponuje většina mobilních zařízení. V praxi by to mohlo vypadat tak, že při potřesení ruky s klientem dojde k odeslání kontaktních informací do hodinek druhé osoby. Apple v patentu doplňuje, že systém se nemusí nutně omezovat pouze na Apple Watch, ale počítá i s prsteny, náhrdelníky, náramky a další nositelnou elektronikou. Možností využití existuje celá řada a bude tedy záležet na kreativitě vývojářů. Je pouze otázkou, kdy se výrobce odhodlá pro integraci této funkce do operačního systému.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Jarda (neregistrovaný)

  Jsem zvedav, jak se s touhle technologii vyrovnaji Francouzi… ;-)

 2. lerion (neregistrovaný)

  „V praxi by to mohlo vypadat tak, že při potřesení ruky s klientem dojde k odeslání kontaktních informací do hodinek druhé osoby.“

  Vzhledem k tomu, že se hodinky běžně nosí na levé ruce a třese se pravicí, moc revoluce tam nevidím…

  A jak pomocí NFC vyměnit data ze zařízení, která jsou od sebe vzdálena více, než NFC umožňuje, to by mne také zajímalo…

 3. smarter (neregistrovaný)

  Tuto funkci využívá razer u svého chytrého náramku asi rok, takže žádná novinka.

  • Michal (neregistrovaný)

   Vsadim ze Razer to nema patentovane. Neni dulezite jestli to je novinka, ale as Apple tomu da smysl, udela pouzitelnym a protlaci mezi masi. Apple jako vzdy ukazuje konkurenci zada!

 4. Tady zas jednou Apple dokázal, že patenty by měli podávat organizace a lidi co mají IQ větší než má houpací kůň.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).