Domů » Bleskovky » Apple opravuje chybné údaje a mapové podklady ve své aplikaci

Apple opravuje chybné údaje a mapové podklady ve své aplikaci

Minulý měsíc se Tim Cook veřejnosti oficiálně omluvil za obrovské množství chyb a nepřesností, které se objevily v integrovaných mapách iOS 6. Ty Apple nasadil do svého operačního systému poté, co se zbavil Google Map od svého velkého konkurenta. CEO Applu prohlásil, že se vše řeší a brzy by se měla většina největších problémů odstranit. Několik týdnů je pryč a první výsledky jsou tady.

Jednou z věcí, jež byla na mapách v iOS 6 opravdu hodně nepovedená, byl 3D flyover režim. Mnohdy budovy, silnice nebo stromy vypadaly, jako by se roztékaly během apokalypsy. A právě na flyover režim se v tuto chvíli v Applu zaměřují a na obrázku můžete vidět, jak se kvalita na některých místech oproti původní verzi zlepšuje.

Tip: Chybí vám v iOS 6 Google Mapy? Zkuste jejich webovou verzi (včetně režimu Street View)

Stále je toho opravdu hodně co dohánět a na kvalitu, kterou známe třeba z již zmíněných Google Map, si ještě nějaký ten měsíc budeme muset počkat. Zejména pak u nás ve střední Evropě.

Zdroj

Miroslav Václavík

6 komentářů

 1. To je velmi dobra zprava pro vsechny uzivatele iOS a zaroven varovny signal pro Google: „Je nejvyssi cas vydat GMaps, ted nebo taky muze byt pozde, na nic se cekat nebude“.

  Je dobre vedet, ze zpetna vazba od uzivatelu ma smysl a na mapach se stale pracuje. Kez by se tak pracovalo i na jinych „potrebach“ uzivatelu.

 2. 3D mapy by měly být věc, kterou budou řešit, jako poslední. To, že se jim POI zobrazují o stovky metrů vedle, mapy jsou totálně nepřesné, neúplně a vyhledání Sydney končí na Aljašce by mělo bejt to první, co budou řešit…

  • kuckuc (neregistrovaný)

   čo si sa stratil v Sydney pri hrani na vojáčkov :D

   Co se povahy týče jsem zejména tvrdohlavý, takže mi nikdo nevymluví, že nejlepší notebooky vyrábí lenovo, nejlepší mobily Nokia a nejhorším výrobcem elektroniky je Apple.

   dement ostane stále dementom

  • Nee, našel jsi můj web a pěkně si mi to tady nandal… Co teď? Asi budu brečet…

  • mceza: mno, asi se budes divit, ale i tady se pracuje… Nevim jake POI se zobrazuji stovky metru vedle, ale Sydney je v Australii. Takze pokud bylo nekdy v Kanade, uz je to opraveno. Na tom flyoveru se to holt nejlepe demonstruje, ale pracuje se na mapach jako celku.

  • Don´t feed the troll-Hulan sa nam proste prevtelil a akakolvek reakcia na neho je zbytocna… Lenovo ako najlepsi vyrobca notebookov? Bejvavalo, ak uz notas s Widlami, tak jedine od Dellu… a Nokia? Ako vtip na pondelok dobre :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).