Apple opět v hledáčku zlodějů: Krádež iPadů mini za 1,5 miliónu dolarů (oživeno)

Zdá se, že poslední dobou stále častěji slýcháme o krádežích produktů Apple, většinou jsou to případy, kdy zloděj vjede v noci autem do Apple Store, pobere co zmůže a po odjezdu ponechá nejen škody na ukradeném zboží, ale i zdemolovaný obchod. Tentokrát byl však scénář poněkud jiný, krádež se odehrála na letišti JF Kennedyho v New Yorku.

Narozdíl od předchozích krádeží také nebyla použita hrubá síla, celá akce byla zřejmě důkladně promyšlena a zloději měli pravděpodobně komplice mezi zaměstnanci letiště. Ten je zřejmě pustil v 23:00 do areálu letiště, kde si pachatelé počíhali na  přívěs, ve kterém byla várka čerstvě dovezených iPadů mini z výrobních továren v Číně a určených pro distribuci do sítě amerických Apple Store. Pak si vypůjčili letištní vysokozdvižný vozík a začali nakládat palety s iPady do své dodávky. Při činu je ale přistihl zaměstnanec letiště, zloději tak nestihli naložit zbývající 3 palety, i tak si ale odvezli 3600 tabletů v celkové hodnotě 1,9 miliónu dolarů (téměř 38 miliónů Kč).

Zajímavostí je, že průběh činu byl velice podobný velké krádeži z roku 1978, kdy bylo na stejném letišti, dokonce ze stejného vjezdu, ukradeno 5 miliónů dolarů v hotovosti a další šperky v hodnotě 900 tisíc dolarů. Krádež ze sedmdesátých se stala tak slavnou, že byla zvěčněna ve filmu Mafiáni s Robertem De Niro v hlavní roli. My doufáme, že novodobé „mafiány“ najdou dříve policejní vyšetřovatelé, než hollywoodští režiséři.

Aktualizováno 19. listopadu: Krátce po celém incidentu se FBI zloděje podařilo dopadnout. Za krádeží stáli přímo pracovníci letiště, kteří v daný den měli službu. V tuto chvíli není jasné, zda se podařilo nalézt i samotné palety s iPady mini, nebo je již zloději stihli „prodat“ dále.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku