Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Apple opět šetří. Zákazníkům k iPhone 11 přibalí pomalé nabíječky

Apple opět šetří. Zákazníkům k iPhone 11 přibalí pomalé nabíječky

Zatímco Apple po svých zákaznících chce, aby sáhli čím dál hlouběji do svých kapes, pokud chtějí nový iPhone, sám už tak obětavý není. I když současné modely vlajkové lodi Applu podporují rychlé nabíjení, v krabičce i tak naleznete stále tu starou a známou 5W/1A nabíječku, kterou k iPhonům společnost z Cupertina dává již od nepaměti. Jednoduše řečeno – proč zbytečně zvyšovat náklady, když si nabíječku s podporou rychlého nabíjení mohou zákazníci koupit separátně za pořádně mastnou cenu.

iPhone 11

Podle japonského webu Macotakara se ani letošní rok nic nezmění. V balení se bude nacházet nejen obstarožní adaptér 5W/1A, ale nedojde ani k revoluci, co se týče použitého konektoru. I nový iPhone 11 má mít stále ten samý Lightning konektor, byť poslední iPad Pro naznačil, že by dokonce i Apple mohl naskočit na jednotný konektorový standard v podobě USB-C. Pokud by tomu tak bylo, bezpochyby by také u iPhonů zopakoval stejnou vyčůranost jako u zmíněných iPadů – kabel lze použít jen k nabíjení zařízení, není totiž uzpůsobený pro přenos dat.

Proč dávat zdarma něco, za co si zákazník může zaplatit?

Odpověď na otázku, proč Apple stále nechce vyměnit vlastní konektor za standardizovaný, je podobná, jako v případě rychlejších nabíječek. Ekosystém okolo Lightningu je natolik velký a ziskový, že by se tím Apple zbytečně připravil o poměrně dost peněz. Pro nasazení Lightningu je totiž nutné příslušenství certifikovat, což na licenčních poplatcích vynáší Applu nějaký ten peníz navíc. Nemluvě o různých typech redukcí, které nestojí zrovna stokorunu. Doufejme, že Apple dřív nebo později přijde k rozumu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments