Domů » Bleskovky » Apple omylem odhalil dlouho očekávanou funkci pro Apple Watch

Apple omylem odhalil dlouho očekávanou funkci pro Apple Watch

Apple Watch sice svým marketingovým zaměřením stále více cílí na zdravotní funkce, analýza spánku jim ale chybí. To je podivuhodné i vzhledem k tomu, že hodinky nabízejí pokročilejší funkce jako EKG.

apple watch budik
Nenápadný šedý text ledacos naznačuje

Dosud tak uživatelé stojící o spánková data museli volit aplikace třetích stran, které ale s sebou nesou riziko většího vybíjení baterie a ne zcela spolehlivých výsledků. To se však zřejmě poměrně brzy změní, Apple totiž připravuje vlastní aplikaci „Spánek“. Konečně tak zřejmě dojde ke zužitkování know-how z akvizice firmy Beddit, kterou Apple koupil v roce 2017.


Screenshot, který vše prozradil

Pozorný čtenář serveru MacRumors Daniel Marcinkowski totiž odhalil v App Store u aplikace Budíky nenápadný screenshot rozhraní na Apple Watch. Na něm je šedým písmem napsáno, že časy ulehnutí ke spánku a probuzení lze nastavit v aplikaci Spánek.

Taková aplikace ovšem neexistuje a tento text nenaleznete dokonce ani ve watchOS 6.1 beta. Už minulý měsíc však analýza interního buildu iOS 13 ukázala, že Apple takovou aplikaci skutečně připravuje. Zveřejněný screenshot tak zřejmě pochází z nějakého testovacího sestavení a publikován byl omylem.

Apple Watch Series 5 18

Nová aplikace bude umět kromě samotné analýzy spánku uživatele také upozorňovat, že se blíží jejich nastavený čas uložení ku spánku. Chybět nebude také upozornění na stav baterie – Apple podle všeho bude doporučovat minimálně 30 % baterie před tím, než se odeberete na lože. Dosud přitom bylo oficiálním stanoviskem Applu, že chytré hodinky Watch je nejlepší nabíjet právě v noci zatímco spíte.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentáře

 1. JoeBlack

  „že hodinky nabízejí pokročilejší funkce jako EKG.“ :D :D :D
  Ale je to dost a jsem zvědav, zda budou hodinky umět spolupracovat se všemi těmi senzory, polštářky apod. co jsou v Apple shopu a dalších.
  Konečně se blížíme k situaci, když nebude měření spánku „zbytečné“ a bude revoluční a unikátně řešené … po „deseti letech“ co to umí i ten nejušmudlanější fitness tracker.
  Hurá, lepší o 5 generací později než nikdy.

 2. miska (neregistrovaný)

  sleeping app zni super, ale kdy se teda maji nabijet kdyz ne v noci ? o poledni pauze ? :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *