Sledujte nás na YouTube

Apple obohatí iCloud o nové bezpečnostní prvky ve formě upozornění

Vody internetu v uplynulých dnech zásadně rozvířil skandál, kdy z úložiště iCloud uniklo spousta fotek a videí zachycujících nahé nebo spoře oděné celebrity. Apple se původně vyjádřil, že se nejednalo o chybu samotného úložiště, přesto se nyní Tim Cook nechal slyšet, že v následujících týdnech přibude několik bezpečnostních prvků.

 

Konkrétně jde především o nové notifikace na jablečných zařízeních, které se objeví v několika situacích – pokud se někdo pokusí změnit heslo účtu, se kterým je dané zařízení spárováno, připojí-li se k němu někdo z neznámého Apple zařízení a také tehdy, kdy se iCloud s novým zařízením synchronizuje. Tato novinka bude plně v provozu během zhruba dvou týdnů. Do té doby společnost Apple doporučuje nastavit si silná hesla a bezpečnostní otázky. Běžnému uživateli by nicméně žádné bezprostřední nebezpečí hrozit nemělo.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *