Domů » Bleskovky » Apple obohatí iCloud o nové bezpečnostní prvky ve formě upozornění

Apple obohatí iCloud o nové bezpečnostní prvky ve formě upozornění

Vody internetu v uplynulých dnech zásadně rozvířil skandál, kdy z úložiště iCloud uniklo spousta fotek a videí zachycujících nahé nebo spoře oděné celebrity. Apple se původně vyjádřil, že se nejednalo o chybu samotného úložiště, přesto se nyní Tim Cook nechal slyšet, že v následujících týdnech přibude několik bezpečnostních prvků.

 

Konkrétně jde především o nové notifikace na jablečných zařízeních, které se objeví v několika situacích – pokud se někdo pokusí změnit heslo účtu, se kterým je dané zařízení spárováno, připojí-li se k němu někdo z neznámého Apple zařízení a také tehdy, kdy se iCloud s novým zařízením synchronizuje. Tato novinka bude plně v provozu během zhruba dvou týdnů. Do té doby společnost Apple doporučuje nastavit si silná hesla a bezpečnostní otázky. Běžnému uživateli by nicméně žádné bezprostřední nebezpečí hrozit nemělo.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).