Domů » Bleskovky » Apple neukládá uživatelská data pouze na iCloud, vypomáhá si platformou od Googlu

Apple neukládá uživatelská data pouze na iCloud, vypomáhá si platformou od Googlu

Že Apple dbá na bezpečnost svých uživatelů, je známý fakt. Co ovšem uživatelé nevěděli, je informace, kterou nyní potvrdil samotný Apple. Podle všeho jsou některá data, která nesouvisí s identifikací uživatele, uložena mimo iCloud. Konkrétně až na dvou platformách, přičemž jedna z nich je od konkurenčního Googlu.

To lze alespoň vyčíst z bezpečnostní příručky iOS, kterou Apple upravil minulý měsíc. V předchozí verzi příručky byla jako jedna z platforem zmíněna Azure od Microsoftu, která byla nahrazena Google Cloud Services. Ohledně většího úložného prostoru spoléhá Apple také na Amazon. Uživatelé by nicméně neměli být znepokojeni, neboť Apple stále data šifruje klíči AES-128 a SHA-256, které jen tak někdo neprolomí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Vtipné, jak Apple všude deklaruje, že jeho datacentra jsou 100% poháněna z obnovitelných zdrojů. To je pěkné, že ale nedokáže 100% pokrýt 100% svých potřeb to je věc druhá… Mohli rovnou připojit jeden NAS k soláru :-)

    • Z hlediska IT je diverzifikace uložišť jen plus pro vyšší bezpečnost/distupnost služeb.
      To že odešli od Microsoftu se nedivím, oni nemají moc na vybranou (Google=konkurence, M$=>konkurence), buď budou spoléhat jen a jen na sebe, což je nebezpečné nebo diverzifikují pozadí cloudu.

    • A čeho vyplynulo, že jejich data centra nejedou z obnovitelných zdrojů?:)

    • To nikdo neříká, nicméně jejich jim nestačí tak jedou na serverech konkurence, která to o sobě netvrdí…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).