Cena:

Apple nešetří. Za dvoutýdenní exkluzivitu zaplatil rapperovi přes 12 milionů Kč

Konkurence na poli streamované hudby je v současné době velmi přísná a získat si uživatele, který je ochotný platit měsíčně nemalou částku, není jednoduché. Možností, jak zákazníky získávat je mnoho, záleží však, jak moc zvolená strategie funguje.

Společnost Apple není první společností, která se rozhodla nabídnout svým uživatelům exkluzivní skladby, které se po určitou dobu nesmí objevit na jiných streamovacích službách. Jednou z takových sázek byl i Chance The Rapper, jehož kompilace písní Coloring Book se objevila právě na Apple Music se 14denní exkluzivitou. Za to dostal umělec od kalifornské společnosti 500 000 dolarů, v přepočtu tedy přes 12,5 milionu Kč. Po uplynutí dvou týdnů pak bylo album zdarma dostupné na službě SoundCloud.

chtr_1

Umělec byl za spojení s jablečným gigantem kritizován, na základě toho pak vydal prohlášení na svém twitterovém účtu. V několika tweetech uvedl, že pokud se člověk ocitne před možností pracovat s lidmi, kteří za to stojí, dostat dobře zaplaceno, a přitom si zachovat svou morální integritu, neměl by se této příležitosti bránit a chopit se jí.

chtr_2

Podobné nabídky nejsou v hudebním světě žádnou raritou, Chance The Rapper však poodhalil roušku více, než ostatní umělci. Můžeme si tak udělat představu, jaké částky se v tomto obchodu točí.

Autor článku
David Preiss