Apple naučí staré čipsety novým kouskům, A15 Bionic bude v iPhonu 14 ještě výkonnější – SMARTmania.cz

Apple naučí staré čipsety novým kouskům, A15 Bionic bude v iPhonu 14 ještě výkonnější

DSC 0014

Není to tak dávno, kdy médii proběhla zpráva, že chystané základní varianty iPhonu 14 bez přídomku Pro dostanou aktuální generaci čipsetů. Tím by Apple nejen ušetřil peníze na výrobě, ale také lépe odlišil základní iPhony od variant Pro, neboť nyní jsou rozdíly převážně kosmetického ražení, tedy až na fotoaparáty.

iPhone 14 vs 14 Pro Feature
Rozdílů mezi iPhonem 14 (Max) a iPhonem 14 Pro (Max) má být letos více než v předchozích letech

Otázkou ovšem zůstává, jaký dopad by nasazení loňského čipsetu mělo na prodeje základních modelů, pakliže se spekulace na podzim potvrdí. Těm dříve nahrál známý novinář Mark Gurman a také analytik Ming-Chi Kuo. Nyní se k nim přidává leaker s přezdívkou ShrimpApplePro. Ten rovněž tvrdí, že iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanou pouze čipset A15 Bionic, avšak Apple si údajně přichystal několik es v rukávu. Díky novému internímu designu a zbrusu novému telefonnímu modulu má být dvojice základních iPhonů výkonnější než stávající modely i přes to, že budou osazeny totožným čipsetem. K vyššímu výkonu má napomoci také větší porce RAM, která má narůst o celé 2 GB na celkových 6.apple A16 BionicNepřehlédněte

Čipset A16 Bionic pro iPhone 14 nebude příliš inovativní, tvrdí uznávaný analytik

Ačkoli změny provedené Applem skutečně mohou vést k vyššímu výkonu, vysvětlit zákazníkům, proč by měli přesedlat z iPhonu 12/13 na nejnovější iPhone 14, bude pravděpodobně velký oříšek. A určitě tomu nepomůže ani vyšší cena, pakliže se i taková spekulace potvrdí. Marketing Applu ale už v minulosti zvládl překonat větší překážky.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku