Domů » Bleskovky » Apple má stalkera. Cookovi zkoušel předat květiny i šampaňské, dalším vyhrožoval smrtí

Apple má stalkera. Cookovi zkoušel předat květiny i šampaňské, dalším vyhrožoval smrtí

Kalifornský soud vydal dočasný zákaz přibližování proti muži jménem Rakesh Sharma, který stalkoval a obtěžoval CEO Applu a další členy vedení společnosti. Apple původně žádal zákaz přibližování ke všem členům užšího vedení Applu, stejně tak jako chtěl omezit Sharmův přístup k nemovitostem spojeným s Applem. Soud ale vyhověl jen zákazu přibližování ke Cookovi, jeho domu a Apple Park.

apple logo imac
Ilustrační obrázek

Rakesh Sharma podle soudních dokumentů opakovaně obtěžoval Cooka tím, že ho na Twitteru označoval u vyzývavých fotografií. Vše vyvrcholilo, když Sharma překonal zamčenou bránu v Cookově rezidenci v Palo Alto. Šéfovi Applu se pokusil osobně doručit kytici a lahev šampaňského, což se mu ale nepovedlo.

https://twitter.com/davegershgorn/status/1230607184263884800?s=20

Cookův dům stalker navštívil ještě jednou, tehdy však zazvonil na zvonek. Než dorazila policie, Sharma opustil pozemek a zatčen nebyl.

Výhrůžky smrtí

Zatímco snahy o kontakt s Cookem jsou spíše úsměvné, vůči jiným členům vedení Applu Sharma vykazoval o poznání nebezpečnější chování. Zaměstnancům zanechával „znepokojující“ hlasové zprávy a uchýlil se i k výhrůžkám násilí.

apple logo

Podle soudních dokumentů v jednu chvíli Sharma prohlásil, že on sice „munici nepoužívá“, ale zná lidi, co ano. To pochopitelně Apple vyhodnotil jako přímou výhrůžku násilím vůči jeho zaměstnancům.

Dočasný soudní zákaz vyprší třetího března. Na toto datum je také naplánováno slyšení u soudu. Právní zástupci Applu se k věci oficiálně nevyjádřili a stanovisko nevydala ani firma samotná.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).