Domů » Bleskovky » Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Pravděpodobně v červnu se odehraje další vývojářská konference Apple WWDC, která by v letošním roce neměla přinést pouze softwarové novinky, ale také zcela novou kategorii hardwaru. Podle tchajwanského deníku Economic Daily News by Apple mohl představit svůj první herní počítač.

Notebook nebo stolní počítač?

Zpráva neuvádí, zda se bude jednat o stolní nebo přenosný počítač, stejně tak nespecifikuje odlišnosti vůči současné produkci; pochybujeme však, že se od Apple dočkáme kýčovitých barev a futuristických designových prvků. Herní počítač od Apple by měl být přizpůsoben na profesionální hraní, přičemž jeho cena se má pohybovat okolo 5 tisíc dolarů (asi 114 tisíc korun bez DPH).

mac 1

Hraní na počítačích Mac bylo dosud poměrně opomíjenou záležitostí, sílu hráčské komunity si ale Apple uvědomuje; na jablečných mobilních zařízeních je mnohdy demonstrován jejich výkon právě ve hrách, kromě toho Apple provozuje službu Arcade, která za měsíční poplatek poskytuje neomezený přístup k vybraným hrám bez dodatečných poplatků a dalších háčků.

Závěrem nutno podotknout, že deník Economic Daily News má poněkud smíšené predikce, a proto je nutné k informacím výše přistupovat s rezervou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No na těch pár piškvorek a spojování diamantů snad stačí to, co je teď na trhu…

  • Na macOS je přece Steam a další spousta graficky náročných her

  • JP23: To je sice moc hezky, ale krom Cities Skylines, The Sims a Dirt Rally mne fakt nenapada zadna dalsi aktualnejsi hra, co je kompatibilni s macOS. Herni mac proste smysl absolutne nedava, i kdyz treba by to mohlo znamenat konecne podpora nvidii gpu…

  • ? Pro jabko jsou na Steam snad všechny současné i bývalé pecky… stačí se mrknout na žebříček…

  • Tak určitě. Jeden zajímavější titul vedle druhého…
   [odkaz]

  • Jenže, ke spuštění her opravdu na maximum, je potřeba MAC za minimálně 45 000,–.

 2. Tak snad zvolí AMD CPU a GPU. Děravý Intel netřeba s menším výkonem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).