Domů » Bleskovky » Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Apple má pracovat na herním počítači. Premiéra na WWDC 2020?

Pravděpodobně v červnu se odehraje další vývojářská konference Apple WWDC, která by v letošním roce neměla přinést pouze softwarové novinky, ale také zcela novou kategorii hardwaru. Podle tchajwanského deníku Economic Daily News by Apple mohl představit svůj první herní počítač.

Notebook nebo stolní počítač?

Zpráva neuvádí, zda se bude jednat o stolní nebo přenosný počítač, stejně tak nespecifikuje odlišnosti vůči současné produkci; pochybujeme však, že se od Apple dočkáme kýčovitých barev a futuristických designových prvků. Herní počítač od Apple by měl být přizpůsoben na profesionální hraní, přičemž jeho cena se má pohybovat okolo 5 tisíc dolarů (asi 114 tisíc korun bez DPH).

mac 1

Hraní na počítačích Mac bylo dosud poměrně opomíjenou záležitostí, sílu hráčské komunity si ale Apple uvědomuje; na jablečných mobilních zařízeních je mnohdy demonstrován jejich výkon právě ve hrách, kromě toho Apple provozuje službu Arcade, která za měsíční poplatek poskytuje neomezený přístup k vybraným hrám bez dodatečných poplatků a dalších háčků.

Závěrem nutno podotknout, že deník Economic Daily News má poněkud smíšené predikce, a proto je nutné k informacím výše přistupovat s rezervou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments