Domů » Bleskovky » Apple letos pošle iTunes do důchodu. Takto budou vypadat náhrady

Apple letos pošle iTunes do důchodu. Takto budou vypadat náhrady

Multimediální přehrávač, hudební obchod a synchronizační nástroj iTunes je tu s námi již 18 let, oslava jeho plnoletosti se však možná změní v jeho pohřeb. Alespoň to tvrdí agentura Bloomberg, podle které má Apple v plánu poslat tento obdivovaný i nenáviděný software do důchodu.

ITunes se rozdělí na tři aplikace

Aplikace iTunes byla dříve nutností k počátečnímu nastavení a synchronizaci jablečných multimediálních zařízení, dnes už si však tyto přístroje dokáží poradit i bez speciálního softwaru pro počítače. Podíl nakupované hudby s příchodem streamovacích služeb také klesá, takže se z iTunes stal příliš komplikovaný kanón na vrabce, u kterého málokdo využije všech jeho schopností. Z tohoto důvodu Apple plánuje rozdělit iTunes do tří samostatných aplikací – Hudba, TV a Podcasty, podobně jako tomu je na iOS.

itunesrestore

Server 9to5mac dokonce získal první screenshoty nových aplikací Hudba a TV, které budou součástí nové verze macOS s číslem 10.15. Nejzásadnější aplikací bude Hudba, která si z iTunes „vyzobe“ nejvíce, zvládne nejen přehrávání hudby, ale i její synchronizaci s mobilními jablečnými přístroji. Možnosti aplikace budou oproti iTunes menší, některé položky se přesunou na jiné místo (např. vyhledávání). Samotný design aplikace s levým postranním panelem však bude zachován.

music

Podobně bude vypadat i aplikace TV, která bude v horním řádku obsahovat přepínače celkem pěti kategorií – sledovat ihned, filmy, tv pořady, děti a knihovna. Každá z těchto sekcí dostane vlastní seznam položek v levém postranním panelu.

tv

Očekáváme, že o nových aplikacích a odchodu iTunes do důchodu bude Apple mluvit již dnes večer v rámci úvodní keynote vývojářské konference WWDC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

89 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No zatim to spíš zní jako ještě větší hrůza, než to byla dodnes.

  • lukass71

   Taky mi to tak prijde… Na normalni synchronizaci ci pristup k aplikacim budu pouzivat aplikaci Music? Nebo TV? Nebo Podcasts?
   Jako sice moc hezky, ze se to takhle „rozdeli“, ale aplikaci TV nevyuzivuju vubec, mam netflix, Music taky ne, mam Spotify a Podcasty neposloucham..

 2. Že by to už šlo jen jednoduše připojit a zkopírovat? Asi ne, co?

  • Jde, celou dobu, dvacet let. Ach bože, taková neznalost v technologiích i po těch letech tady, co tě vzděláváme…

   • Ne, nejde to. Mám tady přímo naproti kolegu s iPhonem a teď jsme to zkoušeli :-)

   • Je to.

   • Počkám si na návod…:-)

   • Johny (neregistrovaný)

    To by mi taky zajímalo, jak tam jednoduše zkopíruješ album písniček.

   • Johny (neregistrovaný): Tou úplně nejjednodušší cestou, prostě je to album na příslušném místě na disku a do iVěci to vleze samo při nejbližším synchru. Dokonce na to nepotřebuješ ani kabel. Jednodušší už to být opravdu nemůže ???

   • PetrCBR

    uni: ale iTunes nebo jiny program, ktery tu synchronizaci provadi mit musis. Je super, ze to umi synchronizovat pres Wifi, ale proste je porad potreba iTunes. To je vec ktera me na iPhonu stve (a stejne ho pouzivam).

   • Není nad to, si tam po připojení kabelem hodit cokoliv a bez jakéhokoliv dalšího SW podobnému iTunes…
    A bezdrátu to prostě vždy neudělaš.

   • PetrCBR: Tak….ano, pro přenos dat potřebuješ program, to snad nemůže nikoho překvapit ? iTunes, Kies, Průzkumník, Total Commander, browser… Někde je vynucený kabel, někde to jde i bez kabelu.

   • PetrCBR

    uni: ano a nekdo uz ma ten ‚program‘ predinstalovany ve windows a nekdo ho musi instalovat … porad nevidis ten rozdil ?

   • Johny (neregistrovaný)

    No a jak to tam zkopíruju z notebooku (když složka je na desktopu)?

   • Kua chlapi. iTunes je tady s námi dvacet let, iVěci deset a let a vy teď máte tak základní dotazy? To je hustý, nevím zda je to zaměřením serveru, který tohle za dekády nedokázal svým čtenářům vysvětlit nebo neochota daných jedinců?

   • Johny (neregistrovaný)

    Prosím, vysvětli mi jak to tam nakopíruju z jiného počítače který i má itunes bez toho, aby mi to vymazalo celou knihovnu, abych nemusel na obou počítačích udržovat stále stejně uspořádaná data ve složce (iPhone je tam nezkopíruje, takže pokud si něco nahraju na iPhone, musím to na druhý počítač přenést před připojením na disku, jinak se mi to z telefonu smaže). Prosím, fakt moc pěkně prosím, vysvětli mi tyhle základní věci které nedokážu přimět iTunes dělat :-( jsem jen BFU

   • Johny (neregistrovaný)

    Prosím, vysvětlíš mi to? Jak mám nakopírovat z jiného PC hudbu do telefonu, tak abych nemusel v obou PC mít dvě naprosto stejné složky, s tím, že z iPhonu do složky nic nenakopíruju a musím to tam přenést zvlášt na disku, předtím, než se to s iPhonem synchronizuje, jinak se mi to z něj zase vymaže? Fakt nevím, jsem jen základní uživatel, ty máš očividně lepší znalosti, poraď..

   • Johny (neregistrovaný): Již 20let iVěci nesuplují funkci výměnného disku, to by nemělo nikoho překvapit.
    Ale to vzdalujeme od téma „jednoduše připojit a zkopírovat“ kdy je na toto otázka ano, dokonce zcela bez účasti uživatele či nutnosti se někam zapojovat kabelem.

    Pak z tvé otázky není jasné, zda daná data mají být dostupná v konkrétní aplikaci. Např. u hudby, zda skladba má být dostupná v iTunes přehrávači, či je cílem jiný přehrávač, který může mít jiné cesty přenosu dat, např. prohlížeč.

   • lukass71

    „xzeitNahlásit | 3. 6. 2019 v 9:33
    Není nad to, si tam po připojení kabelem hodit cokoliv a bez jakéhokoliv dalšího SW podobnému iTunes…“

    Jen treba na macOS, jak pise uni dole, musis zvlast instalovat ten MS MTP, aby ti to fungovalo, takze ne tak docela pravda:) Samozrejme to potom podobne iTunes neni a je to jen drag&drop, ikdyz teda tusim ze dost limitovane na velikost (mam pocit, ze max 2GB).

   • Johny (neregistrovaný)

    Ok… ještě jednou ti to zopakuji:
    1. Mám 2 počítače
    2. V jednom mám složku která je pravidelně synchronizovaná (desktop)
    3. Na druhé mi kamarád nahraje album (notebook) a to je jediné, co tam za hudbu mám a chci

    Jak dostanu to album na na iPhone, bez toho, aby:
    1. mi to vymazalo v iPhonu všechny ostatní sklatby?
    2. až přijdu domů se mi album z telefonu nesmazalo při synchronizaci s desktopem
    -bez toho, abych musel celé album přenést na disku nebo po síti na desktop.

   • shepii (neregistrovaný)

    Ne, to opravdu nejde. Kdybys měl něco od Applu, sám bys to věděl. Ale chápu, z pohledu teoretika a BFU těžko vědět. :)

   • Johny (neregistrovaný): Ok, takže jsme u nějakého konkrétního okrajového scénáře, kdy iVěc je z nějakého důvodu jediná možná cesta, jak přenést data a není přístup k internetu či nejsou administrátorská práva k systému Windows.

    Ok, asi jsi dostal iVěc do úzkých, grats:D

   • Uni: okrajovy scénář pro tebe. Omezený scénář v podání Apple.

    Grats.

   • xzeit: Tak ano, jsou firmy jako ta vaše, co vás nechává někde v terénu bez konektivity a práv, zato s bezpečnostním rizikem UMS přenosu dat:DDD

   • Představ si, že ne v terénu, ale v kanclu ?.
    Žádné viry v podobě iTunes tady nechcou.

   • lukass71

    xzeit: Proc tu vzdy pises o nejakem terenu teda, kdyz je to celou dobu kancl?

   • Johny (neregistrovaný)

    Co to meleš UNI? Klidně mi to řekni, jak to uděláš s připojením k internetu. Jak nakopíruješ data do iPhonu z jiného, než tvého počítače bez toho, aniž by se ti smazala data co na telefonu už máš a zároveň si nemusel mít na obou neustále stejné složky. Jednoduchý.

   • Johny (neregistrovaný)

    A ano, máš administrátorská práva ;-) vysvětluj. Přijde mi naprosto normální, chtít svoje zařízení synchronizovat s více než jedním PC, bez toho, aby si si tam zakládal vlastní složku a musel tam překopírovat vše z tvého hlavního PC…

   • Ne, není to celou dobu kancl. Je to jen jedna z možností. Kancl je jen jedna z možností. Terén je další.

   • shepii (neregistrovaný)

    Kluci klid, vždyť on neví co plácá, jako vždy. :) Samozřejmě, že je to od Applu nedotažené. Android připojíš k jakémukoli PC a přetáhneš data, hotovo. U iOS člověk musí chtě nechtě stáhnou jakýsi balastní sw, aby ten samý úkol zvládl taky. Víc to není potřeba řešit.

   • Petrrr (neregistrovaný)

    Ano uni… a jsou firmy jako ta tvá, která tě nechá celou pracovní dobu brouzdat po diskusích … no to musí být terno… Ani se nedivím, že si mobilní telefon musíš kupovat v bazaru s tvou pracovní morálkou…

   • lukass71

    shepii: Jestli PC myslis Windows, tak ano, ale u Maca fakt musis stahovat nejaky dalsi program, ktery je dost limitovany v mnoha ohledech.

   • Johny (neregistrovaný): Cloud. Ach bože, kde to skončí, jak se používá levé tlačítko myši. Jako vážně, jsme tady na takové úrovni? Možná námět pro redakci na sérii článků. Jak se vůbec pracuje s Andoid, iOS, macOS, Windows, Linux…. Zdá se, že je tady hodně BFU komunita. Docela překvapení.

   • uni: škoda, že nemáš ten ajfon. Mohl by sis to vyzkoušet. Zrovna teď tu byl kolega a chtěl přetáhnout do PC video :D:D

   • Johny (neregistrovaný)

    Cloud? Co to meleš? Myslíš tedy iCloud? A jak přes něj nahraješ alba do knihovny v telefonu? Nemluvě o tom, že mi tedy doporučuješ si předplácet službu abych vyřešol to co jinde jde na 3 kliky? Takže cloud je dle tebe snadné intuitivní řešení. Prosím, rozepiš mi mimochodem ty kroky jak to přes ten cloud do toho telefonu dostat a zároveň aby se to nesmazalo se syncem toho prvního počítače ;-) To cos napsal je odpověď asi stejně dobra jako „satelitní internet“. Rozepiš se, cos tim myslel? :-)

   • xzeti: Ty i kolega nejste z nejbystřejších….

   • Johny (neregistrovaný)

    xzeit: je naprosto zřejmé, že vůbec neví, o čem mluví. Najednou je od iTunes u cloudu, který s iOS a přenosem knihoven (krom fotek) vůbec nesouvisí – pokud nejsi zároveň předplatitelem služby Music :D (opravdu intuitivní řešení když si chceš nakopírovat soubor z počítače do telefonu, předplatit si 2 služby :DDD ) Faktem je, že s iPhonem synchronizovat více jak jedno zařízení, které není Apple, je prakticky skoro nemožný a musíš vymejšlet 350 cest, jak to obejít. Jen proto, že iTunes jsou hnusnej moloch, kterej se umí synchronizovat s jednou hlavní knihovnou – to není problém na Macu, kde se vše automaticky syncuje mezi zařízeními, u Windows to ale takto nefunguje a samozřejmě je to naprostý nesmysl. Tohle naopak ví každý uživatel iOS se základní znalostí tohohle systemu. Takže ještě se chvíli budu bavit tím, jak tu uni popisuje věci jako že cloud je řešením a dál se obvykle ztrapňuje a pak se asi zas v nějaký diskuzi pro změnu pustim do tebe :D MUHAHAHAHA

   • Johny (neregistrovaný)

    uni: to je možný, ale to naprosto nemění nic na faktu, že iOS rozumíš jak koza petrželi a to co tu píšeš nemá s realitou nic společnýho.

   • shepii (neregistrovaný)

    lukas71: Ano, myslím PC s Windows, protože ten vlastní drtivá většina uživatelů Android a iOS. O Linuxu se tady taky nikdo nebaví…

   • Johny (neregistrovaný): Proboha, takže i cloud svět je ti neznámý. Opravdu se dostaneme k tomu, jak se ovládá myš. Tak jinak, ty se tématem zcela míjíš. Bohužel ti neumím upřímně adekvátně pomoci, s podobnými věcmi si hraji od dob cmd, stylusů, monochromatických displejů apod. a nyní už „jen“ se snažím držet krok.¨
    Ale sednout si s čistou hlavou a myslí před internet a „tak a teď se to naučím“ je dost obtížný úkol, vlastně ani já bych nevěděl, odkud začít. Možná s někým blízkým u pivek za několik odpolední se nachytřit?

   • uni: Bohužel nikoliv. Jednoduše bych to do PC v práci dostal tak, jak to dostanu ze svého Huas*hitu úplně jednoduše připojím kabel a zkopíruji. On si bez iTunes bohužel ani neškrtne. Jo a já žádný prográmek ke svému mobilu nepotřeboval :-)
    Řekl jsem mu, ať mi to pošle přes wifidirect :D

   • TomasSX1

    Ten unikat je ale riadny pajac ?

    Takto poprekrucat jednoduchu temu copy&paste hocicoho na smartphone na temu aby to vyzeralo ze unikat je „power“user ???

    Nevadi, som velmi zvedavy ako sa z tohto celeho vykruti, zatial tu na plnej ciare dokazuje ze nevie o com rozprava.

    Idem si po popcron…

   • Johny (neregistrovaný)

    Uni, zatím jsi nic tady nedokázal. Jen jsi napsal slovo „Cloud“, přesto, že přes Cloud nejde hudba s iPhone knihovnou syncrhonizovat a už vůbec ne na druhém zařízení. Jestli ano, čekám na ten návod. Urážet si tady můžeš jak chceš, ale zatím jsou tvé argumenty dost prázdné. Pomachroval jsi si, ne že by bylo co obdivovat, taky grats. Čekám na ten postup. Když je to tak snadné, nechápu, proč jsi to sem ještě nenapsal.

   • TomasSX1: Je to …. budu se raději zdržovat invektiv, nechci být vybanován :D
    Ale dneska jdu na pivo, tak to snad vydržím i pak:D:D

   • Johny (neregistrovaný): Nevím od koho je služba „Cloud“. Já mluvil o cloudu jako principu, ty jsi chvíli mluvil i iCloud (Apple), nyní jakýsi Cloud (od koho?). ALe jak říkám, zcela esenciální nalejvárnu je třeba hledat jinde než zde v diskusích.

   • Johny (neregistrovaný)

    Mně je jedno přes který Cloud, ty jsi navrh to řešit přes Cloud, že to je jednoduché, tak čekám na ten postup, jak to co jsem nahoře napsal uděláš. Když je to jednoduché, nech si řeči a už to napiš.

   • TomasSX1

    Kym sa tu unikat vyzvarcal som stihol skopirovat na S9 cez USBC celu moju hudobnu knihovnu cca 20GB, vymazat a znova nakopirovat ?

   • lukass71

    Tak aspon, ze se presto leto nenudis tomasi :D

   • TomasSX1

    Pohoda, dokopy 3x klicky myskou a 2x tuk na klavesnici

   • Johny (neregistrovaný)

    Tak odpovědi se asi nedočkám :D prý taková snadná věc a jedinej člověk, co ví jak na to si to nechá pro sebe :D

   • Johny (neregistrovaný): Znovu, toto není vhodný formát pro kompletní zaučování v IT. Na každou jednu informaci reaguješ dotazem, tot se musí řešit jinak.

   • Johny (neregistrovaný)

    Kompletní? Řekl jsi, že to je jednoduché. Tak si tu teď nehraj na nějakýho technologickýho boha, zatimco ostatní jsou troubové a když je to tak jednoduchý, tak to popiš ten postup. Klidně ho popiš i složitě, jen ho prostě popiš, tak aby to pochopil třeba někdo, kdo ty základy i umí ;-) Zatim vidim jen tvoje výmluvy proč to vysvětlit nejde :D

   • shepii (neregistrovaný)

    Johny: Ona totiž ta možnost neexistuje, proto ti to nedokáže vysvětlit. :) Chápu tě, taky mě baví dělat si legraci z jeho rádoby znalostí, ale tady plodný výsledek opravdu nečekej. :D

   • Johny (neregistrovaný)

    shepii: já ho nečekam, vim, že neexistuje :D Baví mi, jak sám sebe vodí tady za nos a dokola se bude ztrapňovat, než aby řek „jo, sorry, tak tohle jsem se spletl, tady je ještě prostor pro zlepšení“ :D To se ale nestane, to dneska totiž zvládne málokdo a uni rozhodně ne ;D

   • Johny (neregistrovaný)

    jinak tady cca o čem to celé je (10 minut zpátky)
    [odkaz]
    [odkaz] (přesto, že počítač je autorizovaný :D )

    Ono se o tom lehko mluví, když s tím daný člověk nemá zkušenosti, dokonce itunes můžou teoreticky i hezky znít… realita je ale úplně někde jinde.

   • PetrCBR

    Johny: proto na hudbu a video pouzivam (reklama) MediaMonkey

   • shepii (neregistrovaný)

    Johny: Pro něj je sebereflexe sprosté slovo. Takových nesmyslů, co tady za ty roky vyplodil (16GB v iPhone je víc, než 16GB u konkurence, aktualizace Androidu dokáže přidat čtečku otisků prstů, sw snižování rozlišení displeje se dělá tak, že se !vypínají! některé pixely, …) a omluva nepřišla ani jednou. Víš jak, když natazíš na trolla a BFU v jednom, tak je jakákoli diskuse vždy ztrátou času. :)

   • Johny (neregistrovaný)

    MediaMonkey je super, já dřív používal SongBird a nejvíc mi, světe div se, vyhovoval Zune :D

 3. Michal (neregistrovaný)

  Uni

  U normálního telefonu to jde bez jakéhokoliv programu a podobných blbostí. Ale to někomu s iPhonem jen těžko budeme vysvětlovat… ?

  • PetrCBR

   Michal: tak asi bych netvrdil ‚u normalniho telefonu‘ …. co je to normalni telefon ? :-) … sam iPhone pouzivam a nutnost pouziti iTunes me docela taky vadi a dostkrat jsem narazil na problem, ze jsem chtel neco zkopirovat z iPhonu do PC, ale dotycny nechtel abych mu tam iTunes instaloval (tak jsem musel resit mailem). To je proste omezeni, ktere tam jednoduse je a je zbytecne to okecavat.

  • Nerozumím. Jak bez programu?

   • PetrCBR

    uni: rozumis, ale delas ze nerozumis … mysli samozrejme bez nutnosti cokoliv instalovat (protoze to tam uz je predinstalovane).

   • Tak na macOX nemusíš nic instalovat. Pokud se nepletu, takový Microsoftí MTP („Android“) se musel do macOS také instalovat. Takže téma je, že není součástí OS Windows iTunes?

    Ale tady se jasně říká, že možnost přesunu bez programu. Najednou se říká, bez nutnosti instalace. To jsou odlišná téma. Navíc to není pravda, iVěci podporují PTP protokol.

   • Johny (neregistrovaný)

    No tak to zkraťme, na Windows jsou prostě iTunes totální pain. Bez diskuze. Věčně to nefunguje, věčně to vyžaduje přemazat celý knihovny, jindy se to tváří, že se to synclo, vyrazíš ven a zjistíš že v hudbě je funkční každá deśatá sklatba a zbytek nejde přehrát. Záloha zařízení to samý. Neni nad to si spustit zálohu do iCloudu, hodit si telefon do továrních a pak odkliknout error v itunes. Sorry ale takle špatnej kus softwaru v roce 2019 je prostě fail a absolutně neni podstatný, jestli na macu to funguje líp. Buď děláš sw dobře nebo špatně a itunes je příklad toho jak je to špatně.

   • Johny (neregistrovaný): To je otázka. On je na Windows totální pain MTP sám o sobě, je to dobré max tak na jednorázové přenesení něčeho malého. Bez diskuse.

   • Johny (neregistrovaný)

    zato Cloud je skvělý na přenášení něčeho velkého. Tak určitě…

   • Čtu MTP a naskakuje mi husi kůže.
    K tématu, momentálně noc z iDevices nepoužívám, možná mě oslovi nějaký budoucnost model to se uvidí.
    Naposledy jsem používal iTunes někdy v roce 2015 pod Win8/8.1 už nevím,stejně tak o jakou verzi programu gramů šlo a bez problémů.
    Ano spouštěl se dlouho,celkové někdy líný ale spolehlivý a s iPad Mini 1gen jsem ohledně přenášeného obsahu neměl jediný problém

   • Tedy? A z čeho ti naskakuje??Resp. proč?

   • Je to pár let zpátky, nespolehlivé a pomalé

   • Par let? Za doby symbianu? Tak to jo.

   • Johny (neregistrovaný): Leckdo má WiFi konektivitu s vyšší rychlostí než „oblíbený“ USB 2.0 řadič v kde jakém přístroji:D

    Ano, z MTP jsou jen osypky, brr, strašný protokol. Opravdu jen nouzovka.

    xzeit: Za Symbianu bylo dobře, pěkně UMS protokol….

   • Tak ono ten UMS to nabízelo, tedy (a teď nemyslím Tedyho :D) kromě MTP.

   • uni: Ne, leckdo nemá. Leckdo ani neumí :D.
    MTP jsou osypky možná tak pro tebe….(na druhou stranu ano, msuím říct, že jsem zažil problém s MTP zrovna tady v práci…ale to byl právě ten symbián tuším. Momentálně připojiji M20pro bez problémů. Prostě easy, quickly, simply :-)

   • Zeire uz nevím,tak čtyři roky zpět snad to bylo na LenovoS60 myslím a hrůza.
    Nastesti jsem přepnul na vyměnitelné uložiste, kdy se zařízeni chová jako běžný disk a bylo to cajk, rychlost perfektna bez problémů.
    Teď na Motorola One při připojení používám to same, MTP už v nabídce schází,ale je tam PTP které s tím myslím souvisí a neodvažuji se přes to cokoliv přenášet.

   • Johny (neregistrovaný)

    Uni: aha, takže srovnáváme nejrychlejší wifi proti nejpomalejšímu USB, aby tvůj „názor“ byl funkční, fajn. Pak ano, pak je MTP horší než Cloud, který jsi nabízel výše a naprosto nevhodný pro přenos většího objemu dat. Předpokládám taky, že se bavíme o nějaké optice o tloušťce ruského ropovodu a záznamu na pořádný ultrarychlý SSD se supravodivými schopnostmi.

   • Johny (neregistrovaný): Nw, bavíme se o nárazové potřebě přenosu nějakého data. Pokud intenzivněji potřebuješ manipulovat s daty mezi zařízeními bez konektivity, je zde samozřejmě nezastupitelná fore výměnného disku.

   • uni: vyměnitelný disk je jen jedna z možností. Já k tomuto účelu používám paměťovou kartu, kde mi 128 GB stačí už na docela dost. Kromě toho tam mám gigabajty hudby. Tu potřebu mám několikrát do měsíce :-).

   • xzeit: Ehm ehm, téma rozhodně není jen o kapacitě:D

   • Tak hlavně to mám furt u sebe. Pro tebe je tohle téma ale mimo.

 4. Tohle téma je tak staré, že ho pamatuju i já :-)

  Píše se rok 2000 a hudební vydavatelské společnosti začínají chápat co je Internet a jak moc dokáže zatápět jejich businessu. Apple připravuje iPod a iTunes a jedna ze základních pre-requisit hudebních vydavatelství je ochrana před piráty. MSC a MTP protokoly jsou první položky na denied listu a tak je tomu dodnes.

  Je to jako se vším – buď je to warez-safe anebo to funguje bez omezení a klacků pod nohama (iTunes).

  • Pozor, kamarád si stahuje mp3 z uložto a posílá přes iTunes….

   dělal to…
   Momentálně má Spoityfy

   • Ale samozřejmě, to není totéž. Nemusí to být ani pirátská záležitost – já si taky stahuju mraky DJ setů a do iPhonu je dostávám přes iTunes. Na začátku šlo o to, aby ten kdo koupí album v iTunes nemohl toto zkopírovat kámošovi zadax a implementace, která tomu má zabránit existuje dodnes.

   • Ano, do iVěci si můžeš nahrát vlastní soubory s hudbou, to jsem tu také vysvětloval před roky stále dokola a stále to některé překvapí i dnes:)

   • Ene (neregistrovaný)

    Chudák ten, kdo je odkázán na otřesnou kvalitu formátu .mp3. V dnešní době mi cokoliv někam kopírovat přes kabel přijde jako totální prehistorie (samozřejmě jsou i vyjímky, kdy to jinak nejde).

    Hudba = Spotify nebo bezkonkurenční Tidal (kvalita zvuku)
    Filmy, seriádly = HBO GO, Netflix,…

   • @Ene: Drobný problém je, že aby sis tu kvalitu užil, musí ti sloužit uši :-) Já třeba nepoznám rozdíl mezi kvaltní 320kBit MP3 a lossless .flac ani na hi-fi sestavě za půl mega (odzkoušeno).

   • Ene (neregistrovaný)

    JP23: tak to já zas poznám, hlavně ve sluchátkách. Nebavím se o sluchátkách za 5 EUR co se přibalují k mobilům. Pro mé potřeby nejsou kvalitní ani jedny :-)

  • Jen technická (pro asi dva lidi s dostatečným chápáním téma), já hovořím o UMS, ale je to to samé jako MSC.

   • Zkratka Mass Storage – připojíš device, spustíš Total Commander, vybereš příslušný drive a kopíruješ :-)

   • Tak nějak. Případně pracuješ s archívem, kopíruješ po síti, synchronizuješ, atd. atd. Zkrátka se bavíme o „trochu“ jiném levelu:)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *