Domů » Bleskovky » Jedno „UFO“ Applu nestačí. Brzy má v Silicon Valley začít budovat další kampus

Jedno „UFO“ Applu nestačí. Brzy má v Silicon Valley začít budovat další kampus

Podle serveru Silicon Valley Business Journal má společnost Apple zajištěnou dohodu na stavbu dalšího futuristického kampusu ve městě Sunnyvale v Kalifornii. Apple má zájem o koupi Central & Wolfe kampusu s celkovou rozlohou 72 000 metrů čtverečních, který hodlá firma Landbank Investiments vybudovat poblíž centrální dálnice v Silicon Valley.


Apple má v plánu vybudovat další futuristický kampus

V současnosti nejsou známé bližší podmínky celé smlouvy, nicméně je potvrzené, že dohoda již byla zdárně uzavřena. Předpokládá se však, že Apple prozatím celý projekt pouze pronajal.

Budova kampusu v Sunnyvale je po designové stránce velmi podobná nadcházejícímu kampusu číslo 2 v Cupertinu, který je od Sunnyvale vzdálen zhruba 8 kilometrů. Nový Apple kampus v Sunnyvale bude podle všeho zahrnovat tři vzájemně propojené hlavní budovy se společným nádvořím. Všechny tři budovy mají být obalené vrstvou vlnitého skla, které se bude opticky vzdouvat dovnitř a ven. Nový kampus by do oblasti měl mimo jiné přinést také až 3 000 nových pracovních míst.

  

Chtěli jsme něco originálního, trvalého a především zajímavého,“ řekl Jacobs v roce 2013, kdy byl projekt ohlášen, zatímco tento týden se k němu již odmítl vyjádřit. Prodejem projektu byla pověřena společnost Cushman & Wakefield ve spolupráci s firmou CBRE, nicméně Scott Jacobs, jako CEO společnosti Landbank se domníval, že technologické společnosti jako je Apple budou mít zájem o něco odlišného od obvyklé typologie budov v Silicon Valley.  Tento nápad se nevyhnul mnoha skeptickým komentářům, ale nakonec se ukázalo, že se jeho rozhodnutí vyplatilo.

 

Apple, nemluvě o druhém kampusu v Cupertinu, poslední dobou velmi rychle rozšiřuje své pozemky například koupí půdy v Monterey, San Rose a Oregonu.

Jan Nedbal

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).