Domů » Bleskovky » Apple prý po nátlaku evropských operátorů usnadní přechod z iOS na Android (aktualizováno)

Apple prý po nátlaku evropských operátorů usnadní přechod z iOS na Android (aktualizováno)

Aktualizováno 12. ledna v 12:30

Apple se k celé kauze oficiálně vyjádřil na serveru BuzzFeed.com, kde dementoval, že by na vývoji takové aplikace skutečně pracoval nebo se v budoucnu chystal její vývoj zahájit.

Původní text článku z 11. ledna

Žádná z firem nevidí ráda odliv svých zákazníků ke konkurenci. Proto se často snaží odchod co nejvíce zkomplikovat, aby si jej uživatel rozmyslel, a i přes určité nepohodlí dále využíval její služby. Zároveň se snaží co nejvíce usnadnit přechod uživatelů od konkurence do vlastních řad.

 

Tak postupuje i Apple, který pro uživatele Androidu představil před několika měsíci aplikaci Move to iOS. Díky ní je možné převést do nového jablečného zařízení fotografie, zprávy, kontakty a další. Velcí evropští operátoři však zpozorovali, že příliš mnoho uživatelů nepřechází opačným směrem, tedy z iOS na Android.

  

V tom podle nich hraje velkou roli nemožnost jednoduchého přesunutí dat z jablečných telefonů k zelenému robotovi. Nyní tedy vyvíjí nátlak na cupertinskou společnost, aby vytvořila podobný nástroj, což i nejbohatší firma světa privátně přislíbila, jak uvádí vysoce postavený zdroj z odvětví. Důvodem jsou prý obavy operátorů o svou pozici při obchodních jednáních, neboť iPhone přitahuje movité uživatele, kteří pro ně představují značné zisky, a pokud by Apple dále posiloval svou dominanci, mohl by začít operátorům diktovat méně výhodné podmínky.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments