Kolik iPhonů je potřeba k zastavení kulky vystřelené z AK-74?

Na serveru YouTube lze čas od času narazit na skutečné perly, přičemž v nemalém vzorku hraje hlavní roli iPhone. Slávychtivý Youtubeři jej zkouší vařit v Coca Cole, ohýbat na všechny strany či testovat, jak smartphone dopadne po několika úderech palicí. Jinak tomu není ani v případě kanálu EverythingApplePro

blank

Aby však video nezapadlo v nespočtu dalších, rozhodli se vzít na pomoc útočnou pušku AK-74. Kdo by čekal pouhé vyprázdnění zásobníku do středu telefonu, je na omylu. Cílem videa bylo zjistit, kolik jablečných smartphonů je třeba k zastavení ocelové střely.

První linii tvořila trojice modelů iPhone 6 Plus, které následoval iPhone 6, dva kousky iPhonu 5S a jedna kopie od čínských inženýrů. Na pomyslném chvostu se usídlil Samsung Galaxy S6. První střela se zastavila až v pátem zařízení, kterým byla paradoxně čínská kopie. Při druhém testu se střela letící rychlostí 880 metrů za vteřinu zastavila v zobrazovacím panelu předposledního kusu. Nelítostný crash test přežil pouze Samsung Galaxy S6. Jihokorejský happy-end ovšem zhatila rána z brokovnice, která většinu telefonů rozmetala po nejbližším okolí.

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku