Domů » Bleskovky » Apple možná chystá 5,8″ iPhone se zakřiveným displejem

Apple možná chystá 5,8″ iPhone se zakřiveným displejem

Již brzy bychom se mohli dočkat představení nového modelu iPhonu s označením 5se od americké společnosti Apple. Ten by měl být alternativou pro uživatele, kteří nejsou ze současného trendu obřích displejů příliš nadšeni a nabídnout jim zobrazovač s uhlopříčkou 4“.

apple_iphone_7

V technických kruzích však začala kolovat informace, že se Apple do budoucna chystá uspokojit i potřeby uživatelů, kteří preferují velké displeje a jsou pro ně nezbytné například pro práci. K současnému modelu iPhone 6(s) Plus by tedy do budoucna mohl přibýt bratr s velikostí displeje 5,8“. Ten by si měl zachovat stejné rozměry jako současný model, spekuluje se tedy o tom, jaké provedení Apple zvolí. Již dříve si americká společnost nechala patentovat zahnutý displej na delších hranách, podobný tomu, který použil Samsung u svých variant Edge.


iphone-58

Právě toto řešení by mohlo Applu umožnit zvětšit displej, aniž by se razantně zvětšily i rozměry telefonu, teoreticky by měla o kousek povyrůst pouze šířka zařízení. Musíme však upozornit, že se prozatím jedná pouze o divoké spekulace a telefon by se měl objevit nejdříve v roce 2017, stále tedy zbývá spousta času pro upřesnění informaci a případné potvrzení, nebo vyvrácení.

Uvítali byste tuto variantu, nebo jsou pro vás podobně veliké telefony spíše přítěží, než pomocníkem?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radeczek
Uživatel
Radeczek

Již za 5 dní bychom se mohli dočkat… Představení proběhne již 15.3.2016?

Samone (neregistrovaný)
Anonym
Samone (neregistrovaný)

Nechápu, když se nějaký server snaží tvářit odborně a seriózně a přitom zveřejňuje kdejaký nepodložený stěk. Hlavně naplnit produkci článků za den. Pokud vám chybí témata a invence, zkuste se zeptat svých čtenářů, co by je zajímalo…

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

A jaká témata by tedy konkrétně vás zajímala? Názory čtenářů nás zajímají, ostatně nedávno tu proběhla anketa, na základě které postupně web přizpůsobujeme :)