Domů » Bleskovky » Apple dá údajně sbohem Lightningu, letošní iPhony se mají nabíjet skrze USB-C

Apple dá údajně sbohem Lightningu, letošní iPhony se mají nabíjet skrze USB-C

Vysoká cena a minimum inovací; to jsou zřejmě největší problémy poslední generace iPhonů, jejichž prodeje jsou nižší, než Apple původně předpokládal. Letos v září bychom se měli dočkat nové modelové řady, která snad přinese nápravu. Japonský server MacOtakara například od chystaných iPhonů očekává výměnu na pozici nabíjecího konektoru.

Zdroj obrázku: Technobezz

O tom, že Apple vymění proprietární Lightning za rozšířenější USB-C, se spekulovalo už v roce 2015 v souvislosti s iPhonem 7. Letos by však k tomuto kroku mělo skutečně dojít; údajně to tvrdí ti, kteří na nových iPhonech pracují. Druhým dechem je však dodáno, že se jedná o prototypovou fázi, u které se ještě může leccos změnit. Použití USB-C na iPhonech dávalo smysl, tento konektor již Apple využívá u MacBooků a u iPadů Pro, pokud k této změně skutečně dojde, doufáme, že Apple do balení přibalí i pořádně výkonnou nabíječku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
70 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments