Apple chystá zbrusu nový 15″ MacBook. Co o něm víme?

2016 12 inch macbook feature

Apple na nedávné konferenci WWDC představil první počítače s procesorem Apple M2: nový MacBook Air a vylepšený 13″ MacBook Pro. Pochopitelně se jedná o první vlaštovky – další počítače s tímto čipem budou následovat. Informátor Ming-Chi Kuo nyní prozradil detaily o jednom z nich.

Apple podle Kua chystá zbrusu nový 15″ MacBook – ani Air, ani Pro, prostě jen MacBook. Počítač má být nabízen minimálně ve dvou základních variantách: jednu má pohánět čip Apple M2, druhou pak výkonnější a dosud nepředstavený M2 Pro. Zatímco první verze má být dodávána s 35W adaptérem, k silnějšímu modelu Apple přibalí 67W nabíječku. Tyto adaptéry jsou ostatně dodávány i s čerstvě uvedeným MacBookem Air. Výroba nového MacBooku by měla být zahájena v první polovině příštího roku, do prodeje by měl jít někdy v druhém kvartále.

Poslední generace základního MacBooku s 12″ displejem byla představena v roce 2017, dnes už se neprodává. Spekuluje se o tom, že by jej Apple měl znovu oživit, ovšem Kuo zatím o takových plánech Applu neslyšel. O příchodu nového 15″ MacBooku hovoří i Mark Gurman ze serveru Bloomberg, i když podle něj by se mělo jednat o MacBook z řady Air.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku