TOPlist

Apple chystá vlastní náhlavní sluchátka. Nabídnou široké možnosti přizpůsobení

apple headphones

Není žádným tajemstvím, že Apple pracuje na velkých náhlavních sluchátkách, která nebudou označena logem Beats, ale nakousnutým jablkem. První spekulace o nich pocházejí už z roku 2018, podle zvětšujícího se počtu informací lze očekávat, že k oficiálnímu představení dojde ještě v tomto roce. Jak by mohla nová sluchátka vypadat, prozradil v tomto týdnu server Bloomberg odvolávající se na své dobře obeznámené zdroje.

Retro design a výměna polstrování

První prototypy sluchátek prý disponují velkými oválnými mušlemi propojenými mostem s tenkými kovovými rameny. Gigant z Cupetina prý zvažuje minimálně dvě verze – prémiovou s koženým polstrováním a fitness verzi s lehčími a prodyšnějšími materiály. Zajímavostí je, že polstrování mostu i samotných mušlí má být magneticky odpojitelné, tudíž uživatelé budou mít možnost tyto součásti vyměnit, např. z důvodu opotřebení, jinému designu nebo právě kvůli jinému účelu použití – sport, domácí pohodlí apod.

headphones
Zdroj obrázku: 9to5mac

Přestože mají mít sluchátka retro design, budou prošpikována spoustou moderních technologií – rychlé párování, integrovanou Siri, aktivní potlačení okolního hluku, ovládání přímo na mušlích apod. Mluví se také o high-end zvuku, který by měl konkurovat značkám Bose a Sennheiser, což znamená, že sluchátka rozhodně nebudou levná, počítejme s cenou okolo 350 dolarů (asi 9 tisíc korun bez DPH).

Zatím není jasné, kdy by mohla být první náhlavní jablečná sluchátka představena. V úvahu přichází tradiční podzimní keynote společně s novými iPhony, optimisté dokonce hovoří o digitální premiéře v období červnové vývojářské konference WWDC.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku