TOPlist

Apple chystá revoluci. iPhone má příští rok přijít o všechny konektory

iphone 12 b

Apple v minulém týdnu představil levný iPhone SE, avšak ty hlavní jablečné hvězdy letošního roku uvidíme teprve v září. Oproti minulým dvěma generacím jsou ve hře hned čtyři modely, u kterých proběhne úprava úhlopříček displejů a zmenšení výřezu pro TrueDepth kameru.

notch
Takto malý má být u letošních iPhonů výřez pro TrueDepth kameru

Jména chystaných novinek ještě neznáme, očekávat však máme:

  • Malý iPhone s 5,4“ displejem a moderním bezrámečkovým designem, díky kterému by velikost telefonu měla být srovnatelná se současným iPhone SE. Tento telefon má dostat duální fotoparát
  • 6,1“ iPhone s duálním fotoaparátem
  • 6,1“ iPhone s trojitým fotoaparátem a ToF kamerou
  • 6,7“ iPhone s trojitým fotoaparátem a ToF kamerou

Dá se předpokládat, že první dva budou ponesou jméno iPhone 12 a 12 Max, zatímco další dva ponesou jména iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Potěšující je, že všechny čtyři modely budou podle Ming-Chi Kua podporovat sítě 5G.

iphone

Příští rok zcela bezdrátově!

Zajímavá má být i modelová řada připravovaná pro příští rok. Zkraje nás Apple údajně překvapí smartphonem iPhone SE2 Plus, který dostane 5,5“ nebo 6,1“ displej s tenkými rámečky, a pouze malým výřezem pro selfie kamerku – její součástí totiž nemá být technologie Face ID. Biometrické ověřování má zajišťovat čtečka otisků prstů integrovaná do zamykacího tlačítka na boku telefonu.

Revoluce se má odehrát i příští rok na podzim, kdy se máme dočkat vůbec prvního iPhonu bez fyzického konektoru. Apple prý opět bude chtít ukázat kuráž a po odstranění sluchátkového jacku odstraní i Lightning, přičemž jeho funkci zastanou bezdrátové technologie. Už z tohoto důvodu musíme očekávat, že Apple nejpozději příští rok v září představí vlastní bezdrátovou nabíječku, která by měla plnit funkci nejen bezdrátového nabíjení, ale v případě nouze i jakousi formu „servisní“ konektivity.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku