Apple chystá další generaci dynamického ostrova. Jaké novinky nabídne?

iphone 14 pro dynamic island 3
  • Dynamic Island bude podle nového patentu ještě dynamičtější
  • Ukrývat by měl mnohem více senzorů než doposud
  • Apple experimentuje také s možností přesouvat jej po displeji

S aktuální generací iPhonů 14, konkrétně s modely Pro, přišla také radikální změna ikonického výřezu na přední straně. Ten Apple dlouho hájil biometrickým ověřováním Face ID – kromě mírného zmenšení se s ním prý nedalo nic dělat. U současné generace se ale podélný výřez nejen změnil na pilulkový průstřel, ale získal název Dynamic Island a softwarovou integraci, čímž se z handicapu stala přednost.

V rámci nového patentu, který si společnost zaregistrovala, se můžeme domnívat, jakým směrem se Dynamic Island bude vyvíjet. Patent do značné míry popisuje současné fungování, avšak přidává k němu mnoho vylepšení, jako jsou bezdotyková gesta, Touch ID zabudované v displeji, tlaková čidla, senzory pro měření zdraví a tak podobně. Podle všeho v Cupertinu experimentují také s integrací senzoru pro měření vlhkosti či lidaru.iphone 14 pro dynamic island 2Nepřehlédněte

Dostaňte Dynamic Island i na svůj telefon. Pomůže aplikace DynamicSpot

Kromě toho patent zmiňuje také možnost využít některé funkce Dynamického ostrova v různých částech displeje díky malým průhledným okénkům, která mohou být přesunuta i na jiné místo, především díky aktivaci a deaktivaci různých pixelů. Jak si finální implementaci Apple představuje v praxi, není prozatím jasné. Jisté je ovšem to, že se máme na co těšit.

Autor článku blank
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku