TOPlist

Apple chtěl na WWDC ukázat MacBook Pro s čipem M1X. Na poslední chvíli si to ale rozmyslel

macbook pro 5

Dlouho se proslýchalo, že by Apple mohl představit nové MacBooky Pro už na právě probíhající konferenci pro vývojáře WWDC. To se bohužel nepotvrdilo. Podle posledních informací to ale vypadá, že bychom se představení mohli dočkat velmi brzy.

Max Balzer na Twitteru upozornil na zajímavá klíčová slova, která Apple použil u oficiálního videa z Keynote. Konkrétně se jedná o modelová označení „m1x“ a „M1X MacBook Pro“.

Nový MacBook Pro by měl být k dispozici ve velikostech 14 a 16 palců. Zásadním prvkem by ale měl být procesor Apple Silicon s osmi výkonnými jádry a dvěma úspornými jádry. Novinkou by měl být také návrat HDMI portu a čtečky SD karet. Displej bude disponovat technologií mini-LED, stejně jako nový iPad Pro.

Tagy k videu přidává vlastník videa, takže někdo z Applu možná myslel, že nový stroj bude opravdu v pondělí odhalen. Mohlo se také stát, že se představení na poslední chvíli posunulo a tagy u videa zůstaly. Ačkoliv nevíme, kdy se představení opravdu dočkáme, lze očekávat, že označení nového MacBooku Pro opravdu bude M1X.

Platforma M1X by měla představovat další vývojový stupeň oproti čipům M1. Podle agentury Bloomberg by tyto čipy měly obsahovat až 32 jader a podporu 64 GB RAM. Vylepšené verze těchto čipů by pak do budoucna měly pohánět i iMac Pro nebo Mac Pro.

Důvodem k odložení představení nových MacBooků může být nedostatek čipů, o kterém se proslýchá napříč médii. Podle zdrojů z výroby bychom se ale i tak měli dočkat ještě v druhé polovině letošního roku. Dalo by se očekávat, že Apple s představením vyčká na další větší akce v září nebo říjnu. Ve hře je také představení prostřednictvím tiskové zprávy kdykoliv v průběhu následujících měsíců.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku