Domů » Bleskovky » Apple chce být ještě zelenější, přesvědčil dodavatele k využívání obnovitelných zdrojů energie

Apple chce být ještě zelenější, přesvědčil dodavatele k využívání obnovitelných zdrojů energie

Jen zelená to může být – tuhle variaci na známou písničku si musí prospěvovat v Applu z plných plic. Zatímco samotná centrála využívá obnovitelnou energii, jak jenom to jde, pokud dojde na dodavatele, je to jiná písnička. Až 74 procent uhlíkové stopy Applu totiž tvoří dodavatelé, což není příliš dobrá vizitka. Proto se gigant z Cupertina rozhodl na své dodavatele trochu zatlačit, aby více využívali obnovitelné zdroje energie.

A zadařilo se. Apple přesvědčil dalších dodavatelů, mezi nimiž nechybí Foxconn či TSMC, aby při výrobě produktů pro Apple využívali 100 procent obnovitelné energie. Aktuálně tak využívá obnovitelné zdroje 44 dodavatelů jablečného giganta. Noví dodavatelé se zavázali k tomuto kroku pod pohrůžkou ze strany Applu, kdy v případě, že svůj závazek nedodrží, si Apple najde jiné dodavatele. Otázkou zůstává, co by na takový krok řekli akcionáři.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Prý nové iPhony budou v září zabaleny jen do banánových listů.

  2. To je takovej nesmysl tahleta ochrana přírody. S přírodou se má bojovat??

  3. ted uz jen to jablko v logu prebarvit na zeleno a svet bude zase krasnejsi…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).