Domů » Bleskovky » Apple stáhne z prodeje přes 200 000 reproduktorů Beats, vadná baterie může způsobit vznícení

Apple stáhne z prodeje přes 200 000 reproduktorů Beats, vadná baterie může způsobit vznícení

Jablečný gigant přišel s oznámením, že začíná ze svých prodejen stahovat přenosný reproduktor Beats Pill XL. Za tímto nečekaným rozhodnutím stojí potencionální možnost přehřátí integrovaného akumulátoru, což může v krajních případech vyústit ve vznik požáru. Výrobce doporučuje všem svým zákazníkům přestat tento reproduktor používat a jako kompenzaci nabízí vrácení částky 325 USD (přibližně 8000 Kč).

Americká komise pro bezpečnost spotřebního zboží uvádí, že toto odvolání se vztahuje na 222 tisíc prodaných reproduktorů na území USA a Kanady od ledna 2014 do června 2015. Apple již eviduje na osm případů s rizikovým přehřátím akumulátoru, přičemž v jednom z nich došlo k lehké popálenině prstu a zničení stolu. Apple se hájí svým zájmem o bezpečnost svých zákazníků a na svých stránkách proto zveřejnil informace o reklamačním postupu.


Ilustrační obrázek

Bezdrátový reproduktor Beats Pill XL je na trhu od roku 2013, přičemž po akvizici se společností Beats by Dre přešla veškerá práva a povinnosti pod křídla Applu. Postižení zákazníci mají očekávat vyplacení náhrady nejdéle do třech týdnů po odeslání vadného reproduktoru na adresu oficiálních středisek. V České republice s reproduktor také prodává za cenu v rozmezí 6 400 – 8 999 Kč, zatím ale nemáme informace o tom, že by se kusy začaly stahovat i z našeho trhu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Tohle je správné chování výrobce. Být to třeba Samsung, tak vám to vrátí s tím, že jste produkt nepoužívali v souladu provozními podmínkami.

  • shd (neregistrovaný)

   to ako myslis vtedy ked sa ludom ohybal telefon pri noseni vo vrecku a oni nic?

   jasne, ze to musia stahovat z predaja ak sa to moze vznietit a sposobit ludom popaleniny…. vies kolko by vysudili ak by sa niekto popalil…

   horiace iphony v cine uhrali na vraj neoriginalnu nabijacku a v cine bezny clovek na sude proti applu nema sancu….. aj ked ostane splaleny do konca zivota..

   Tieto repraky ale nie su v cine, ale po celom svete a tak to riesit musia.

   Ked predavaju nekvalitny odpad to je jedna vec, ale ked predavaju nieco co moze ohrozit zivt cloveka?? to je novy extrem applu este aby za to nevracali peniaze to uz by bolo vela aj na apple…

  • SDH, už zase ty tvoje kydy? Tohle je dědictví po Beats…

  • SHD: to ohýbání to je ze stejného ranku jako byla antennagate?

 2. Pastor (neregistrovaný)

  Za ty prachy hrozný zvuk.

  • Jan (neregistrovaný)

   Poculi ste ich niekedy ?

  • Jestli to delaji stejne mizerne jako sluchátka, která jsou akorát přebasovana nic vice, tak bych se tomu hroznemu zvuku nedivil jak tu někdo pise.Navrch jen znacka, uvnitř brak.

  • Matej (neregistrovaný)

   Poculi, poculi, za tie prachy kupi iba blb. Alebo fanda znacky.

 3. Richy (neregistrovaný)

  Koupili Beats auduo od HTC a jak se jim to vyplácí. HTC moc v oblibě nemám, jeliož svými „vynálezy“ moc nepřesvědčili. HTC je u mě h0vno obalený zlatem. Samo HTC si nevyrábí téměř nic, polovinu firmy koupilo TCL. No opravdu nic moc.

  • HTC nikdy nemohlo prodat něco, co mu nepatřilo. HTC mělo pouze podíl a ten odprodal samotné společnosti Beats Audio a o rok později se uskutečnil nákup Applu ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).