Domů » Bleskovky » App Store: Dočkáme se kromě obrázků také ukázkových videonáhledů?

App Store: Dočkáme se kromě obrázků také ukázkových videonáhledů?

Pro uživatele zařízení s Androidem je zcela běžné, že si při procházení her a aplikací na Google Play mohou u většiny titulů prohlížet nejen náhledové obrázky, ale i ukázková videa (pokud je vývojáři připraví). V App Store (iOS) zatím nic podobného možné nebylo, ale zdá se, že se blýská na lepší časy.

U titulu Clumsy Ninja totiž kromě obrázků najdeme i minutový trailer. U žádné další hry či aplikace v App Store video zatím nenajdete. Domníváme se, že Apple tuto funkci nyní testuje a postupně ji umožní využívat i dalším vývojářům.

Video je dostupné pouze v případě, že si detail hry rozkliknete z „Featured“ stránky, v klasickém náhledu zatím nikoliv. Video Apple streamuje z vlastních serverů, vkládání přímo z YouTube, jako to umí Google Play, se vývojáři zřejmě nedočkají.

-
Cena: zdarma

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. qp (neregistrovaný)

  Trosku tendencne a antiapplovsky pojaty clanek.

  Video ukzka u aplikace potesi, ale neni to nic zasadniho, zvlast kdyz existuje Youtube.

  • Jiri (neregistrovaný)

   hned prvni prispevek nezklamal, co nema Apple neni potreba, a kdo tvrdi opak je Apple hater:)

  • qp (neregistrovaný)

   Ale tak pisu, ze to potesi, ale clanek vyznel tak, ze vlastne Apple se muze jit zahrabat, protoze nema video ukazky na appstoru. Pritom lidi jsou u Applu vetsinou kvuli vecem co zase nema konkurence (propojeni desktop-tablet-smartphone sluzby a perfectni sync vsech dat).

   + OSX samozrejme..

   jenze to zase nemuze posuzovat nekdo, kdo to vzivote nepouzival, zejo..

  • QP: Článek tak ale rozhodně nemá vyznít. Psal jsem to v tom duchu, že pokud se videa v App Store objeví, ušetří to uživatelům práci. Jasně že máme YouTube, ale náhledy přímo v detailu aplikace jsou přece jenom o něco pohodlnější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).