App Store: Dočkáme se kromě obrázků také ukázkových videonáhledů?

Pro uživatele zařízení s Androidem je zcela běžné, že si při procházení her a aplikací na Google Play mohou u většiny titulů prohlížet nejen náhledové obrázky, ale i ukázková videa (pokud je vývojáři připraví). V App Store (iOS) zatím nic podobného možné nebylo, ale zdá se, že se blýská na lepší časy.

U titulu Clumsy Ninja totiž kromě obrázků najdeme i minutový trailer. U žádné další hry či aplikace v App Store video zatím nenajdete. Domníváme se, že Apple tuto funkci nyní testuje a postupně ji umožní využívat i dalším vývojářům.

Video je dostupné pouze v případě, že si detail hry rozkliknete z „Featured“ stránky, v klasickém náhledu zatím nikoliv. Video Apple streamuje z vlastních serverů, vkládání přímo z YouTube, jako to umí Google Play, se vývojáři zřejmě nedočkají.

-
Cena: zdarma

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. qp (neregistrovaný)

  Trosku tendencne a antiapplovsky pojaty clanek.

  Video ukzka u aplikace potesi, ale neni to nic zasadniho, zvlast kdyz existuje Youtube.

  • Jiri (neregistrovaný)

   hned prvni prispevek nezklamal, co nema Apple neni potreba, a kdo tvrdi opak je Apple hater:)

  • qp (neregistrovaný)

   Ale tak pisu, ze to potesi, ale clanek vyznel tak, ze vlastne Apple se muze jit zahrabat, protoze nema video ukazky na appstoru. Pritom lidi jsou u Applu vetsinou kvuli vecem co zase nema konkurence (propojeni desktop-tablet-smartphone sluzby a perfectni sync vsech dat).

   + OSX samozrejme..

   jenze to zase nemuze posuzovat nekdo, kdo to vzivote nepouzival, zejo..

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   QP: Článek tak ale rozhodně nemá vyznít. Psal jsem to v tom duchu, že pokud se videa v App Store objeví, ušetří to uživatelům práci. Jasně že máme YouTube, ale náhledy přímo v detailu aplikace jsou přece jenom o něco pohodlnější.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel