Domů » Bleskovky » Aplikace Záchranka v nové verzi. Za rok provozu si ji stáhlo přes 330 000 lidí

Aplikace Záchranka v nové verzi. Za rok provozu si ji stáhlo přes 330 000 lidí

Česká aplikace Záchranka slaví první rok od svého spuštění. Za 12 měsíců má za sebou 333 000 stažení (256 000 Android, 69 000 iOs, 8 000 Windows Phone) a 7 000 nouzových volání, ze kterých byly v 750 případech vyslány zdravotnické záchranné služby na pomoc pacientovi. O úspěchu aplikace svědčí nejen několik prestižních ocenění, ale především reálné příběhy lidí, kterým aplikace skutečně pomohla zachránit život. Tým aplikace Záchranka si na duben tohoto roku připravil několik zásadních novinek: zdokonalené funkce pro neslyšící, webovou verzi aplikace či vylepšenou databázi veřejných defibrilátorů.

zachranka_app

Dosavadní zkušenosti s aplikací Záchranka právě jasně ukazují, že se jedná o výborného pomocníka k rychlému přivolání záchranné služby. Díky přesné lokalizaci pacientů a dalším informacím, které aplikace zasílá, bylo možné výrazně zkrátit čas příjezdu ZZS. Tým aplikace Záchranka se stále snaží přicházet s inovacemi, proto je na duben letošního roku připraveno mnoho novinek.

Aplikace nabídne nové zdokonalené nastavení pro neslyšící. Neslyšící budou moci při volání na tísňovou linku v přehledné obrázkové tabulce zvolit, s jakým problémem záchrannou službu kontaktují. Pro krizové situace, kdy nemá volající staženou aplikaci a jejím stahováním by se zbytečně ztrácely cenné minuty, je tu další novinka: nouzové tlačítko jako webová verze aplikace, ke které stačí mít pouze internet v telefonu.  Veřejnosti bude pomáhat také webová verze databáze, kde lze najít nejbližší automatizovaný externí defibrilátor. Do ní může defibrilátor spolu s fotografií a umístěním zapsat úplně každý.

Záchranka
Cena: zdarma
‎Záchranka
Cena: zdarma
Záchranka
Cena: Zdarma

O nových verzích aplikace budou uživatele informovat push notifikace, které se zobrazí na displeji chytrého telefonu, žádnému z uživatelů tak nic neunikne. Upozornění v podobě notifikace bude uživatele informovat také o nebezpečí nebo kritické situaci – ať už půjde o havárii vody, výrazně zhoršený stav ovzduší nebo třeba záplavy.

Jiří Hrma

4 komentářů

 1. Mám ji v droidu taky na první stránce, pro všechny případy, užitečná appka.
  Je fajn že alespoň v tomhle případě udělali vývojáři vyjimku, a vydali APP pro všechny používané platformy, tedy Android,iOS a WP/WM.
  Možná mohli ještě symbina, spousta lidí jej používá stále či v javě ale to asi nejde.

 2. Záchranku jsme do firmy kvůli pracovnímu úrazu volali hned několikrát přes tuto aplikaci. Největší výhodou mělo být odeslání přesné polohy, avšak vždy se ptali kam mají dojet a k tomu ještě zabloudili při hledání naší firmy. (buď sami nevědí jak to používat, nebo jim prostě nic nedošlo) Tato aplikace pro mne poté ztratila význam, jediné co vidím jako plus je, že si pamatuje číslo 155.

 3. Zdravím
  prosím vás o radu,proč mi nejde najit v mobilu v obchod play ?? at hledam jak hledám nemužu ji najít :-(
  děkuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).