Domů » Bleskovky » Aplikace pro prohlížeč Chrome už lze spustit na Androidu a iOS

Aplikace pro prohlížeč Chrome už lze spustit na Androidu a iOS

Na podzim Google oznámil, že plánuje aplikace pro platformu Chrome rozšířit, aby fungovaly jako nativní programy pro počítače. Google sám aplikace popsal jako rychlé, bezpečné as funkcemi, které dříve nabízely jen tradiční nainstalované programy. Nejedná se jen o webové aplikace běžící ve speciálním okně, programy dokážou využívat potenciál hardwaru počítače, pracovat bez připojení k internetu a nabízí také notifikace. Zároveň se Google snaží o jejich maximální integraci do operačních systémů, například tím, že je ve Windows můžeme umístit do lišty jako běžné instalované programy.

 
Chrome aplikace na Macu a přenesená verze pro Android

Nyní Google oznámil, že vývojáři mohou tyto aplikace portovat na iOS a Android za pomocí nového nástroje, který aplikace připraví pro publikaci na Google Play a Apple App Store; postup je přitom velice jednoduchý. Řešení je zatím ve vývoji, ale je již dostupné pro testování a vzhledem k rychle, jakou Google v tomto případě postupuje, se dá očekávat brzké vydání. Díky tomu kroku se platforma Chrome stane více zajímavá a bude mimo tradiční počítačové systémy aktivní také na nejpoužívanějších mobilních systémech.

David Podzimek

2 komentářů

  1. Martin II (neregistrovaný)

    Kedze sa jedna len o portaciu aplikacii vytvorenych pre Chrome nejedna sa o to ze chrome „bude mimo tradiční počítačové systémy aktivní také na nejpoužívanějších mobilních systémech.“. Logicky nezmysel od autora.

    Co je na tom plus je to, ze programovat pre chrome bude atraktivnejsie pretoze programator svoju aplikaciu jednoducho portne na dalsie platformy.

    • David Podzimek

      Platforma Chrome bude atraktivnější, protože aplikace budou mít větší dosah a bude větší motivace vývojářů je tvořit. Zároveň bude více aplikací, které mohou přilákat další uživatele, například díky propojení a jednotné uživatelské zkušenosti na více zařízeních apod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).