Domů » Bleskovky » Aplikace pro prohlížeč Chrome budou příští rok dostupné také na Androidu a iOS

Aplikace pro prohlížeč Chrome budou příští rok dostupné také na Androidu a iOS

Google připravuje možnost přenést aplikace určené pro prohlížeč Chrome (na tradičních PC) do mobilních zařízení se systémy Android a iOS, alespoň podle informací serveru The Next Web. Reklamní gigant aktuálně pracuje na nástroji pro vývojáře, který umožní snadný přenos Chrome aplikací na jejich mobilní verze. Nástroj byl náhodou objeven na úložišti vývojáře Googlu Michala Mocnyho (původem je z Polska). Mimo snadného portování aplikací má nástroj vývojářům umožnit i vytvoření celé aplikace od začátku, včetně návrhů designu pro mobilní zařízení, testování a kompilace. 

Hotové aplikace pak budou dostupné na Google Play Store, což je odlišné od dnešních aplikací pro prohlížeč Chrome, které jsou ve speciálním obchodě přímo pro Chrome. Dokumentace naznačuje, že bude podporován Android od verze 4.0, ale samotný nástroj pro vývoj bude pracovat i se staršími verzemi 2.2 a 2.3. Tento program je teprve v rané fázi vývoje a měl by být v omezeném režimu spuštěn v lednu 2014.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).