Domů » Bleskovky » Aplikace Nokia Camera v beta verzi je nově dostupná pro všechny Lumie

Aplikace Nokia Camera v beta verzi je nově dostupná pro všechny Lumie

Pokud vlastníte některý ze smartphonů Nokia Lumia označený číslem 920 a výše, pak již pravděpodobně máte nainstalovanou aplikaci Nokia Camera. Nokia již dříve na konferenci v Abu Dhabi prohlásila, že tuto povedenou aplikaci pro fotografování uvolní i pro ostatní telefony řady Lumia a svůj slib také plní. Nyní totiž uvolnila novou beta verzi podporující právě smartphony s nainstalovaným updatem Nokia Amber (a Nokia Black).

Aplikace spojuje dva prográmky dříve známé pod názvy Nokia Smart Cam a Nokia Pro Cam, díky čemuž nabídne širokou paletů funkcí spojených s fotografováním. Mezi podporovaná zařízení v tuto chvíli patří modely Lumia 520, Lumia 521, Lumia 620, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 810 a Lumia 820 a samozřejmě i všechny modely s Windows Phone 8 s vyšším číselným označením, než poslední jmenovaný. Beta verze Nokia Camera je dostupná ve Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

16 komentářů

 1. Miloš (neregistrovaný)

  A funguje skvěle :)

 2. Refael (neregistrovaný)

  Dnes jsem si poprvé okusil L1520 a právě tato vestavěná aplikace při návratu na hl.obrazovku se mirně sekala, ale pouze při návratu na hl.obrazovku. Aplikace jako taková je svižná.

  To jen tak pro zajímavost.

 3. Lukáš (neregistrovaný)

  Tak my lepší už máme tuhle aplikaci v lumii 820 nějaký ten pátek (asi tak 2 měsíce nejméně) a nejedná se ani o žádnou hloupou beta verzi.. Joo kdo umí, umí a fotí.. Jinak tohle se Nokii opravdu povedlo, a zpřístupnit to i pro smartphony té nejnižší třídy, to udělá jedině Nokia.. Go Nokia Go!!!

 4. Zaujimave, spojilo to Smart Cam a pri tom stale mam aj Nokia Camera aj Smart Cam :D

  • ono došlo ke spojení funkcí do nové aplikace, nikoliv o nahrazení stávajících aplikací. Podobně jako je City Lens aplikace, i když už její funkčnost byla zařazena přímo do map (pod názvem liveSight)

  • a dál se již samostatné aplikace vyvíjet nebudou, jen „nástupnické“

 5. Martin (neregistrovaný)

  …znamená to, že mohu foto aplikace jako „chytrý fotoaparát“ a „nokia smart cam“ odinstalovat s tím, že to nahrazuje „nokia camera“?

  • To by mě taky zajímalo. Mám v mobilu:

   – Nokia Camera

   – Nokia Glam Me

   – Nokia Panorama

   – Nokia Refocus

   – Nokia Smart Cam

   – Fotoaprát

   – Chytrý fotoaparát

   Které aplikace tedy Nokia Camera sdružuje? A můžu ty, které Nokia Camera sdružuje odinstalovat?

  • Miroslav Havlíček

   Nokia Camera nahradila aplikaci Nokia Pro Cam. Sdružuje funkce aplikací Pro Cam a Smart Cam.

   Nokia Camera Beta umí totéž co Nokia Camera, kterou ale nenahrazuje. Má vyšší číslo verze, subjektivně pracuje rychleji a hlavně je dostupná pro všechny Lumie s WP8.

   Pokud tedy používáte aplikaci Nokia Camera Beta, můžete bez obav odinstalovat aplikace Nokia Camera a Nokia Smart Cam.

 6. Takže není dostupná pro Všechny Lumie.. pro moji 800 určitě ne

 7. Jakub Karásek

  Já doufám, že Nokia u slučování photo aplikací neusne a postupně do Nokia Camera doplní i Panorama a Refocus

  • Nepatří něco z toho spíše do Galerie?

  • Uni: Prosím, když něco neznáš, nediskutuj o tom.

   Panoramatickou fotku musíš nejdřív vyfotit a to samé s fotkou, kde se ostří na různé objekty. Také je potřeba pořádit nejdřív „speciální“ fotografii přes aplikaci a až pak si v ní doostřovat ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).