Domů » Bleskovky » Aplikace, která mazala čínské aplikace, se stala hitem. Google ji smazal

Aplikace, která mazala čínské aplikace, se stala hitem. Google ji smazal

Google ze svého internetového obchodu Google Play odstranil indickou aplikaci s názvem Remove China Apps, která umožňovala uživatelům z jejich telefonů mazat veškeré čínské aplikace. Jen deset dní od vydání zaznamenala na domácí půdě přes milion stažení a držela zde dva dny titul nejstahovanější aplikace. Během velmi krátkého okamžiku se aplikace doslova stala virální.

Remove China Apps app

Aplikace byla odstraněna proto, že porušovala zásady obchodu zvané Deceptive Behavior Policy. V nich Google uvádí, že aplikace zalistovaná na jeho platformě nesmí provádět změny v nastavení telefonu či jeho funkcích mimo aplikaci bez uživatelova souhlasu, a nemůže ani uživatele vybízet k odstranění či zablokování aplikace třetí strany.

Pět milionů stažení

Před svým odstraněním aplikace v Indii zaznamenala přes 5 milionů stažení. Její zdejší nebývalou popularitu podle všeho zapříčinily současné protičínské nálady, které se zvedly poté, co čínští vojáci v květnu vstoupili na indické území podél sporné himálajské hranice mezi oběma zeměmi.

Remove China Apps app

Aplikace umožňovala uživatelům „prohledat“ jejich telefony, aby zjistili, jestli na nich nejsou nainstalované aplikace čínského původu. Po dokončení skenu buď uživateli poblahopřála, že na jeho zařízení žádné takové aplikace nejsou, nebo zobrazila jejich seznam a nabídla odstranění.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments