Domů » Články » Aplikace Fio banka pod palbou negativních recenzí. Design má z roku 2011

Aplikace Fio banka pod palbou negativních recenzí. Design má z roku 2011

Mobilní aplikace Fio banky má na Google Play a App Store jedno z nejhorších hodnocení napříč všemi bankovními aplikacemi. Na App Store bylo v době psaní článku hodnocení pouze 1,7 z 5, na Google Play je to 3,5/5, nicméně při pohledu na uživatelské recenze je jasné, že uživatele na aplikaci zrovna slova chvály nepějí.

FIO banka
Tahle hláška na Androidu 9.0 při spouštění aplikace Fio banky příliš na důvěryhodnosti nepřidá

Mobilní aplikace Fio banka: chybí nové funkce, vzhled je zastaralý

Aplikace jako taková je samozřejmě stále funkční, v tom problém není a svůj bankovní účet skrze ni můžete bez problémů spravovat. Problém ale, že chybí řada funkcí, které jsou už dávno u konkurenčních bankovních aplikací samozřejmostí. Jmenujme například možnost přihlášení skrze otisk prstu (Android) či notifikace. Na iPhonech přihlašování přes Touch ID/Face ID naštěstí funguje.

Uživatelské recenze Fio banky upozorňují na zastaralý design, absenci podpory čtečky otisků prstů a špatnou kompatibilitu s Androidem 9.0.
Uživatelské recenze Fio banky upozorňují na zastaralý design, absenci podpory čtečky otisků prstů a špatnou kompatibilitu s Androidem 9.0.

K tomu si připočítejme opravdu archaický vzhled, který působí jako z minulé dekády – ostatně aplikace ve své první verzi vyšla už v roce 2011 a od té doby se design nezměnil. Vtipně také působí věta „pohodlné ovládání – vyrobeno přímo pro Android 2.2 (a výše)“ v samotném popisku na Google Play. Na telefonech s operačním systémem Android 9.0 se navíc při spuštění objevuje hláška upozorňující, že aplikace byla vytvořena pro starší verzi systému.

Kdy se dočkáme nové verze? Přesný termín je zatím ve hvězdách

Fio banka na leden 2019 slibovala představení nové mobilní aplikace, nicméně zatím se tak nestalo a ani v březnu není nová verze k dispozici. Požádali jsme o vyjádření i samotnou Fio banku, nicméně jejich reakce toho příliš mnoho neprozrazuje.

V našich plánech jsme skutečně měli, že bychom novou aplikaci rádi dokončili do konce roku 2018. To se nám nepodařilo a samotné nás to mrzí. Na aplikaci ale stále ještě pracujeme. Aktuálně ji začínáme testovat, dolaďovat a vychytávat drobnější detaily. Hlavní jádro aplikace je již hotové a funkční. Jako první vydáme aplikaci pro iOS, následně pro Android. Nebudeme ale slibovat konkrétní termín, oznámíme až její spuštění,“ uvedl Jakub Heřmánek z Fio banky.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments