Domů » Bleskovky » Aplikace a hry za předplatné? Google Play možná chystá novinku

Aplikace a hry za předplatné? Google Play možná chystá novinku

Předplatné je čím dál tím běžnějším způsobem, jak platit za různé služby a obsah. Služby jako Spotify či Netflix začínají pomalu platit za jakési synonymum pro konzumaci daného typu obsahu. U softwaru ale situace zdaleka tak jednoznačná není a spoustě lidí pořád není úplně příjemné platit za software, který vlastně nikdy nebude jejich.

Najdou se jistě určité výjimky typu Ofiice 365, ale obecně se tento model zatím příliš nerozšířil. To se však možná minimálně na poli Android aplikací změní. Indicie představené serverem XDA Developers naznačují, že Google možná chystá předplatné pro svůj katalog her a aplikací Play Store.

Play Pass: přiléhavý název?

Již koncem července na XDA jeden z vývojářů zjistil, že se ve zdrojovém kódu Google Play dají najít zmínky o jakémsi „Play Pass“. Příslušná nastavení ale nic nedělala a nebylo úplně jasné, o co vlastně jde.

Nedávno však určitá část uživatelů obdržela ve výzkumné aplikaci Google Opinion Rewards dotaz značně napovídající, že jde o předplatné aplikací. V dotazníku se Google uživatelů ptá, jestli si myslí, že termín „Pass“ dobře popisuje službu předplatného, která by jim zpřístupnila „aplikace v hodnotě stovek dolarů“ za měsíční poplatek.

V dotazníku se přímo nemluví o Google Play. Dotaz se týká obecně o obchodu s aplikacemi, nicméně vzhledem k předchozím indiciím nalezeným ve zdrojovém kódu je jasné, že jde právě o Google Play.

Není samozřejmě jisté kdy (a vlastně ani jestli) se tato funkce dostane do ostrého provozu. Vzhledem k tomu, že Google už je zjevně ve fázi hledání jména, dá se očekávat, že spuštění opravdu proběhne. Připomeňme, že v roce 2016 uživatelé Google Opinion Rewards hlasovali o tom, které chutné jídlo se jim pojí s písmenem N. Dnes již víme, že pro Android 7 byl později vybrán Nougat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).