TOPlist

AnTuTu: tohle jsou nejvýkonnější smartphony současnosti

Snapdragon 8 Gen 1 6

Benchmark AnTuTu zřejmě není třeba představovat – jednoduše řečeno se jedná o aplikaci, která na smartphonu či tabletu provede zátěžový test a číselně pak vyjádří jeho maximální výkon. Díky tomu může AnTuTu sestavovat žebříčky nejvýkonnějších zařízení. Jaké smartphony s Androidem se v měsíci dubnu propracovaly až na samotný vrchol?

Snapdragon 8 Gen 1 vede nad Dimensity 9000

Pokud se podíváme na žebříček vlajkových smartphonů, první tři příčky okupují herní modely Black Shark 5 Pro, Nubia Red Magic 7 Pro a Lenovo Legion Y90. Všechny tři pohání čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, stejně jako prakticky celý zbytek TOP 10. Jedinou výjimkou je čtvrté místo, na němž sídlí Vivo X80, v jehož útrobách tepe MediaTek Dimensity 9000.

AnTuTu 1

Právě Dimensity 9000 je hlavním soupeřem letošního vlajkového Snapdragonu, v některých benchmarcích a dílčích testech jej dokonce poráží. Koneckonců i v AnTuTu jej porazily pouze herní smartphony, zatímco běžná produkce zůstává v závěsu. Nutno však podotknout, že rozdíly se pohybují v řádu jednotek procent, takže ani s jedním řešením chybu neuděláte.

Ve vyšší střední vyhrává…

Druhý zveřejněný žebříček ukazuje pořadí smartphonů z vyšší střední třídy, kde se bodové hodnocení pohybuje mezi 700–800 tisíci body. Zde se vedení ujaly modely Redmi K50 a Realme GT Neo 3, které pohání MediaTek Dimensity 8100. S mírným odstupem za nimi pak následuje plejáda zařízení se Snapdragonem 870, kterým dýchá na záda desátý Realme GT Neo 2T s čipsetem MediaTek Dimensity 1200-AI.

AnTuTu 2

Střední třída patří Qualcommu

Pokud se podíváme na žebříček telefonů střední třídy, najdeme zde opět souboj MediaTeku a Qualcommu, tentokráte s jasnou převahou Snapdragonu 788G. Tento čip získává v AnTuTu hodnocení nad 500 tisíci body, nejlépe si pak vedl ve smartphonu Iqoo Z5.

AnTuTu 3

Jediným smartphonem s jiným čipsetem je v tomto žebříčku Oppo Reno 7 5G s MediaTekem Dimensity 900. I zde jsou rozdíly natolik malé, že více než jednorázový absolutní výkon v benchmarku ovlivní pocit z používání plynulost prostředí operačního systému. Maximální výkon daného čipsetu využije pouze hrstka aplikací a her, a to jen po omezenou dobu.

Benchmarkům také nelze bezmezně věřit, neboť už známe několik případů, kdy telefony některých značek v syntetických testech podvádějí a vykazují v nich lepší výsledky, než by byly schopné dosáhnout v běžných aplikacích.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku