AnTuTu mění algoritmy pro testování, všechny dosavadní výsledky můžeme hodit za hlavu

Nejpopulárnější aplikací pro měření výkonu smartphonů je bezesporu benchmark AnTuTu. Byť skóre z něj nemusí být z hlediska plynulosti zařízení zcela vypovídající, dá alespoň orientační informaci o výkonnostním zařazení zařízení. Vývojáři aplikace se v minulém týdnu na svých stránkách pochlubili spoustou změn ve verzi v7, které však mají na porovnávání výkonu vybraných zařízení zásadní vliv.

Kromě zjednodušeného a lépe vypadajícího prostředí a několika nových funkcí totiž vývojáři AnTuTu nasadili nové algoritmy vyhodnocování výkonu (zejména grafického), tudíž porovnání výsledků z této verze s předchozí budou zcela nerelevantní. Jak dokazují první testy, většina smartphonů si v testu výrazně polepšila, u těch nejvýkonnějších zařízení mnohdy i o 20 – 30 tisíc bodů.

Nezbývá než počkat na aktualizované žebříčky, kterým dosud vévodily loňské iPhony poháněné čipsetem Apple A11 Bionic. Aktualizovaná aplikace je zatím dostupná pouze v Play Store, do iOS bude vpuštěna později.

AnTuTu Benchmark
Cena: zdarma
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku