Domů » Bleskovky » AnTuTu mění algoritmy pro testování, všechny dosavadní výsledky můžeme hodit za hlavu

AnTuTu mění algoritmy pro testování, všechny dosavadní výsledky můžeme hodit za hlavu

Nejpopulárnější aplikací pro měření výkonu smartphonů je bezesporu benchmark AnTuTu. Byť skóre z něj nemusí být z hlediska plynulosti zařízení zcela vypovídající, dá alespoň orientační informaci o výkonnostním zařazení zařízení. Vývojáři aplikace se v minulém týdnu na svých stránkách pochlubili spoustou změn ve verzi v7, které však mají na porovnávání výkonu vybraných zařízení zásadní vliv.

Kromě zjednodušeného a lépe vypadajícího prostředí a několika nových funkcí totiž vývojáři AnTuTu nasadili nové algoritmy vyhodnocování výkonu (zejména grafického), tudíž porovnání výsledků z této verze s předchozí budou zcela nerelevantní. Jak dokazují první testy, většina smartphonů si v testu výrazně polepšila, u těch nejvýkonnějších zařízení mnohdy i o 20 – 30 tisíc bodů.

Nezbývá než počkat na aktualizované žebříčky, kterým dosud vévodily loňské iPhony poháněné čipsetem Apple A11 Bionic. Aktualizovaná aplikace je zatím dostupná pouze v Play Store, do iOS bude vpuštěna později.

AnTuTu Benchmark
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).