Domů » Bleskovky » Anketa týdne: má 4K displej a 16 GB RAM v telefonech smysl?

Anketa týdne: má 4K displej a 16 GB RAM v telefonech smysl?

Anketa minulého týdne byla zaměřena na PlayStation 5. Tato herní konzole byla představena poměrně nedávno a zeptali jsme se vás, našich čtenářů, co se vám na PlayStation 5 nejvíce líbí. Zhruba třetina čtenářů (27 %, 388 hlasů) označila jako nejlepší vlastnost PS5 futuristický design. To je přitom oblast, která v komentářích vzbuzovala největší kontroverzi. Nad dvacet procent se dostala nabídka slíbených herních titulů a ovladač DualSense.

anketa ps5
Výsledky hlasování mluví jasně: futuristický design je hlavní předností PlayStation 5

Dávají extrémní specifikace smysl?

Všichni výrobci Android telefonů se předhání, kdo nabídne vyšší výkon, více megapixelů, rychlejší nabíjení, větší porci operační paměti a vyšší rozlišení displeje. Například nedávno představený model Nubia RedMagic 5G může nabídnout až 16 GB RAM a na vybraných trzích se s takto mamutí operační pamětí prodává i Galaxy S20 Ultra.

Nubia RedMagic 5G
Nubia RedMagic 5G se dá pořídit v konfiguraci se 16 GB RAM. Má to ale smysl?

Sony Xperia 1 II používá 4K OLED panel a jinak tomu nebylo ani u předchozí generace. Samsung Galaxy S20 Ultra má na svých zádech 108Mpx fotoaparát a další extrémní specifikace jsou běžné napříč portfoliem většiny výrobců.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra se pyšní 108Mpx fotoaparátem a 100x zoomem

Tip: Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra: telefon bez kompromisů

Apple je zřejmě jediný, kdo se nesnaží jít touto cestou a v jeho telefonech nenajdete více než 4 GB RAM, a v minulých letech tyto hodnoty byly ještě nižší. I tak jsou ale jablečné telefony skvěle odladěné a při běžném používání menší operační paměť nepoznáte, iOS s ní totiž umí hospodařit o něco efektivněji.

Dávají vám extrémní specifikace ve smartphonech smysl?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Vyvstává tedy otázka, jestli jsou vůbec extrémní specifikace potřeba a jestli je při svém používání poznáte, nebo jde jen o marketingová lákadla výrobců a snaha dosáhnout na co nejvyšší čísla? Výše můžete hlasovat v naší anketě, případně se o svůj názor můžete podělit v komentářích.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments