Domů » Bleskovky » Apple na podzim ukáže neskutečnou kuráž. Neuvěříte, co bude chybět v balení iPhone 12

Apple na podzim ukáže neskutečnou kuráž. Neuvěříte, co bude chybět v balení iPhone 12

Letošní rok bude extrémně bohatý na nové iPhony, k představenému iPhone SE na podzim přibydou další čtyři modely:

  • iPhone 12 a 12 Max
  • iPhone 12 Pro a 12 Pro Max

Apple bude chtít těmito modely pokrýt široké cenové spektrum, což mu může přinést velkou spoustu nových zákazníků. Letošní iPhony patrně nebudou hardwarově nijak revoluční, ovšem malou revoluci způsobí jejich základní balení.

iphone 12

Krabička bez sluchátek a nabíječky

Informátor Ming-Chi Kuo nedávno reportoval, že v krabičce s letošními iPhony již nenajdeme kabelová sluchátka EarPods. Jedná se o poměrně pochopitelný krok, spousta majitelů iPhonů již přesedlala na AirPods či jiná bezdrátová sluchátka.

Firma z Cupertina tak v podstatě dokončila, co začala v roce 2016 u iPhone 7. Ten jako první přišel o tradiční 3,5mm jack, přičemž Apple tehdy tvrdil, že za tímto rozhodnutím stála kuráž učinit něco nového a posunout se směrem kupředu.

Podobně velkou kuráž má Apple prokázat i letos. Ming-Chi Kuo totiž nyní potvrdil dřívější spekulace, že součástí balení letošních iPhonů nebude ani nabíjecí adaptér. Ano, slyšíte dobře, v krabičce rodiny iPhone 12 najdete pouze telefon, pár samolepek a nabíjecí kabel. Ten bude mít patrně na jednom konci Lightning, na druhém USB-C.

apple charger

Apple počítá s tím, že každý majitel chytrého telefonu již má doma nějaký adaptér, počítač nebo bezdrátovou nabíječku, skrze kterou bude schopen novinku nabít. Apple navíc pracuje na novém 20W adaptéru, který ale bude prodávat zvlášť.

Ochrana životního prostředí a příjmy z prodeje příslušenství

Ming-Chi Kuo věří, že kvůli podpoře sítí 5G se zvýší výrobní náklady nových iPhonů, přitom jejich prodejní cena má zůstat přibližně stejná jako u současné generace. Apple částečně sníží náklady odstraněním sluchátek a nabíječky ze základního balení, výpadek v příjmech také zjevně hodlá vykompenzovat prodejem bezdrátových sluchátek a nabíjecích adaptérů. Kromě toho nás bude nepochybně přesvědčovat o tom, že tento krok je motivován zejména šetrností k životnímu prostředí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
76 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments