Domů » Bleskovky » Anketa týdne: co se vám nejvíc líbí na PlayStation 5?

Anketa týdne: co se vám nejvíc líbí na PlayStation 5?

Japonský gigant Sony má pod svými křídly velké množství produktů a služeb. Kromě fotoaparátů, smartphonů, televizí a nespočtu dalších produktů je mezi celým světem dobře známá herní konzole PlayStation. První generace tohoto legendárního produktu spatřila světlo světa už v roce 1994 a od té doby se hodně věcí změnilo.

Generace po generaci se zlepšoval výkon, množství podporovaných her, příslušenství, které dodávalo hraní jiný rozměr a vzhled konzole se letošní generací změnil k nepoznání. Právě rozhodnutí přejít z černých krabic na futuristicky vyhlížející bílý zevnějšek je jednou z největších změn designu za celou historii řady PlayStation.

ps5 digitial edition hardware
Vzhled PlayStation 5 od Sony budí kontroverze, které však posunulo tuto herní konzoli do mediálního zájmu

Tohle je PlayStation 5: odvážný design, který se v místnosti jen tak neztratí

Příchod konzole byl dlouho očekáván a po opakovaném odložení jsme se koncem minulého týdne konečně dočkali. Budete si moci vybrat ze dvou variant – bez a s Blu-Ray mechanikou. Vedle hlavního lákadla v podobě samotné konzole Sony ukázalo řadu příslušenství ve stejném barevném provedení a hry, které budou pro PlayStation 5 dostupné.

playstation5 design 2
Premiéru PlayStation 5 doprovodilo i příslušenství, které umocní požitek z herních titulů

Na internetu se za pár dní od premiéry objevilo nespočet vtipů a narážek na kontroverzní vzhled konzole. To bylo dost možná v plánu Sony, protože se PlayStation 5 dočkala velké pozornosti v médiích i na sociálních sítích.

Hlasování o nejlepší vlastnost PS5

PlayStation 5 zatím nezná oficiální cenu a je tedy tajemstvím, kolik budete muset dát za tuto herní mašinu. Na krátkou chvíli se na francouzském Amazonu objevila cenovka 499 euro (za vybavenější verzi). To je v přepočtu zhruba 13 300 Kč. Digitální verze (bez Blu-ray mechaniky) má stát o sto euro méně, tedy zhruba 10 600 Kč.

ps 5 ceny

V anketě níže můžete hlasovat o tom, které jsou pro vás nejlepší vlastnosti nové generace herní konzole. V případě, že vás na PlayStation 5 zaujalo ještě něco dalšího, dejte nám o tom vědět do komentářů.

Co se vám na PlayStation 5 nejvíce líbí?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments