Android Wear údajně skončí. Hodinkový systém má dostat nové jméno a logo

Minulý rok chytrým hodinkám postavených na platformě Android Wear příliš nepřál a nad letošním zatím visí otazníky. Veletrh MWC žádné nové modely nepřinesl, a ani sám Google svůj hodinkový systém nijak viditelně kupředu netlačí. Možná se ale letos dočkáme jeho obrody.

Podle objevu jednoho z uživatelů sítě Reddit by mohl Google svoji hodinkovou platformu přejmenovat. Na telefonu mu totiž vyskočila notifikace služby Nearby související s jeho hodinkami, přičemž oznámení obsahovalo odkaz na aplikaci Wear OS, která má sloužit k nastavení zařízení se stejnojmenným systémem Wear OS. Součástí notifikace bylo i zbrusu nové logo s barevným písmenem „W“, které má nahradit původní logo s hodinkami.

Tato novinka údajně přichází s Google Play Services ve verzi 12.5, na oficiální oznámení rebrandingu si ale budeme muset počkat. Je možné, že k němu dojde na květnové vývojářské konferenci Google I/O, doufáme, že společně s novou platformou dorazí i zbrusu nová generace hodinek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku