Android SmartWatch: Další chytré hodinky dorazí v prosinci

Tržnímu segmentu s nositelnou elekronikou se věští zářná budoucnost. V následujícím období tedy můžeme očekávat silný příliv tohoto typu mobilního příšlušenství. Mezi výrobce, kteří se budou snažit svézt na této vlně, patří i americká společnost Android, která příští měsíc na trh uvede své chytré hodinky nesoucí název Android SmartWatch. Podle zveřejněných materiálů se můžeme těšit na integrovaný krokoměr a několik barevných variant.

Hodinky budou kompatibilní s většinou chytrých telefonů s operačním systémem Android. Po spárování bude možné například ovládat hudební přehrávač, nahrávat hlasové poznámky či přijmout příchozí hovor. Bližší informace o použitém hardwaru, výdrži a dalších funkcích výrobce zatím neprozradil. Nezodpovězena zůstává i otázka ceny, která však podle zákulisních informací má být příznivější, než v případě konkurenčních hodinek Samsung Galaxy Gear.

 

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku