Domů » Bleskovky » Přijdou AirPody o svou jedinečnou funkci? Rychlé párování míří na Android

Přijdou AirPody o svou jedinečnou funkci? Rychlé párování míří na Android

Bezdrátová sluchátka od Applu si získala oblibu pro mnoho různých funkcí, z nichž jedna vyčnívá nade všechny – rychlé párování se zařízením. Kdo tuto funkci vyzkoušel, už nikdy nechce párovat přes Bluetooth své příslušenství jinak. Podobnou funkci mají také sluchátka od Googlu Pixel Buds, která ovšem nezískala takovou popularitu jako AirPods. Google se však nevzdává a funkci Fast Pair zpřístupní pro více výrobců, což by mohlo významně usnadnit každodenní život s bezdrátovými zařízeními.

V Androidu se tato funkce skrývá v Google Play službách, přičemž ji podporují verze systému 6.0 a vyšší. Rychlé párování probíhá skrze Bluetooth Low Energy, které se dnes již stává standardem. Samotná zařízení pak k párování využívají účtu Google, tedy podobné metody, jakou využívá také Apple.

Důležitou informací je také to, že Google tuto vymoženost zapracuje i do systému Chrome OS. Zároveň softwarový gigant spolupracuje například i s Qualcommem na přidání podpory Fast Pair do SDK, což jistě přispěje k rozšíření rychlého párování taky mezi výrobce příslušenství.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Co to je zas za nadpis… O zadnou ficuru neprijde, naopak bude jednodussi jejich parovani s Androidem..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).