Domů » Bleskovky » Android Pay končí, nahradí ho Google Pay

Android Pay končí, nahradí ho Google Pay

Jen pár měsíců po oficiálním vstupu Android Pay na český trh služba končí, alespoň tedy pod touto značkou. Platební metoda bude samozřejmě nadále dostupná, ovšem nyní pod názvem Google Pay. Změna je zatím v podstatě jen formální, ale již brzy by měla přijít rebrandovaná aplikace v novém designu a očekává se také postupné pohlcení Peněženky Google.

Peněženka Google (Google Wallet) totiž též přišla o svůj původní název a nyní je prezentována pod značkou Google Pay Send. Pořád se jedná sice o dvě oddělené služby, nicméně jejich plné spojení je pravděpodobně pouze otázkou času, Google podle všeho plánuje vytvořit komplexnější platební platformu.

Placení mobilem realitou: Android Pay přichází do ČR

Nová aplikace nabízí oproti původnímu Android Pay trochu více funkcí, všimnete si zejména domovské obrazovky, na níž se zobrazují všechny poslední transakce, obchody v blízkosti, případné odměny a slevy a chybět by neměly ani „užitečné tipy“. Druhá obrazovka potom obsahuje klasický přehled všech platebních a věrnostních karet.

Technické pozadí služby je stejné a změna tak samozřejmě nijak nepostihne stávající uživatele Android Pay, ať už na straně zákazníka, nebo obchodníka.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments