Domů » Bleskovky » Android N nabídne vylepšený režim pro šetření přenesených dat

Android N nabídne vylepšený režim pro šetření přenesených dat

Další verze operačního systému Android (N) nabídne celou řadu zajímavých vylepšení, mezi kterými nebude chybět ani nástroj Data Saver (Úspora dat), který bude mít za cíl šetřit přenesená mobilní data v podobném stylu, jako to nabízí konkurenční iOS od Applu.

V rámci Data Saveru totiž bude možné jednotlivým systémovým i doinstalovaným aplikacím zakázat datovou komunikaci na pozadí, a kromě toho by jednotlivé aplikace měly spotřebovávat méně dat i během jejich samotného používání. Jak toho bude docíleno zatím Google neupřesnil. Toto nastavení bude platit pouze při připojení přes mobilní data, pro Wi-Fi omezení platit nebude.

android-n-data-saver

Vzhledem k tomu, že Google vypustil první alpha verzi Androidu N (informovali jsme zde), má nyní dostatek času na odladění této funkce a je také docela možné, že se do vydání finální verze nového Androidu (Q3 2016) dočkáme dalšího rozšíření funkcionality; stejně tak se ale může stát, že Google tuto funkci do finálního sestavení nepřidá.

Pokud už vývojářskou alpha verzi Androidu N na svém zařízení máte, můžete si Data Saver aktivovat přes zástupce v notifikační nabídce, případně ve správci přenesených dat v nabídce nastavení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments