Domů » Bleskovky » Android L lépe zabezpečí vaše data: Jejich šifrování bude automatické

Android L lépe zabezpečí vaše data: Jejich šifrování bude automatické

Šifrování uživatelských dat přišlo do Androidu s jeho třetí verzí v roce 2011, dosud se však jednalo o volitelnou funkci. Příští majoritní verze systému však bude mít tuto funkci aktivovanou již od prvního spuštění. Tyto informace prozradil mluvčí Google Niki Christoff pro deník Washington Post.

  

Díky tomu nebude možné například po navrácení telefonu do továrního stavu obnovit data pomocí speciálního programu, stejně tak se k vašim datům nedostanou žádné instituce. Google tak následuje Apple, jehož systémy MAC OS X a iOS jsou rovněž automaticky šifrovány. Tato funkce však může mít i stinné stránky, Washington Post se obává, že bude znesnadněno vyšetřování zločinů na základě důkazů v mobilních telefonech, nevýhodu by mohli pocítit i uživatelé telefonů se slabším hardwarem, neboť real-time šifrování si ukousne jistou dávku výkonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).