Domů » Bleskovky » Android L byl úspěšně portován na Nexus 4

Android L byl úspěšně portován na Nexus 4

Preview systému Android L bylo oficiálně uvolněno pouze pro telefon Nexus 5 a tablet Nexus 7 Wi-Fi (2013), nicméně silná komunita fóra XDA se pomalu stará, aby si mohli nejnovejší verzi systému užít i majitelé ostatních zařízení. Prvním takovým je Nexus 4.

Veškerý postup a potřebné soubory ke stažení jsou k dispozici na stránkách XDA Developers, k instalaci je zapotřebí odemčený bootloader a alternativní recovery. Pochopitelně od kombinace nehotové preview verze systému a jeho instalace na oficiálně nepodporované zařízení nelze očekávat stoprocentní stabilitu a funkčnost, ostatně samotný balíček je pojmenován jako „První verze“ pro Nexus 4.

 

Autoři nicméně pokračují ve vývoji dalších verzí, které mají odstranit některé chyby. Nezalekněte se délky prvního bootování, které trvá cca 20 minut. Rozhodnete-li se pro instalaci Androidu L na svůj Nexus 4, vězte, že server SmartMania.cz se zříká odpovědnosti za případné škody, které svému telefonu způsobíte.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Dávid (neregistrovaný)

  Máme v rodine tabletíka Nexus 7 (2012) je už tento android L aj pre toto zariadenie dostupný ?

  • Jakub Karásek

   Google pro tento model uvolnil cast zdrojovych kodu noveho Androida. Doporucuji sledovat XDA Developers, jestli jeste novou ROM neukuchtili, urcite je to otazka nekolika tydnu.

 2. Dávid (neregistrovaný)

  Ja myslím ten android,ale officialnou cestou tablet je ešte v záruke

  • Dany (neregistrovaný)

   Podle mě žu nedostane Lko, je to už 2 roky starý tablet a myslím, že google chtěl svá zařízení podporovat 18 měsíců (?), ale možná se pletu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).