Android L byl úspěšně portován na Nexus 4

Preview systému Android L bylo oficiálně uvolněno pouze pro telefon Nexus 5 a tablet Nexus 7 Wi-Fi (2013), nicméně silná komunita fóra XDA se pomalu stará, aby si mohli nejnovejší verzi systému užít i majitelé ostatních zařízení. Prvním takovým je Nexus 4.

Android L For nexus 4

Veškerý postup a potřebné soubory ke stažení jsou k dispozici na stránkách XDA Developers, k instalaci je zapotřebí odemčený bootloader a alternativní recovery. Pochopitelně od kombinace nehotové preview verze systému a jeho instalace na oficiálně nepodporované zařízení nelze očekávat stoprocentní stabilitu a funkčnost, ostatně samotný balíček je pojmenován jako „První verze“ pro Nexus 4.

 

Autoři nicméně pokračují ve vývoji dalších verzí, které mají odstranit některé chyby. Nezalekněte se délky prvního bootování, které trvá cca 20 minut. Rozhodnete-li se pro instalaci Androidu L na svůj Nexus 4, vězte, že server SmartMania.cz se zříká odpovědnosti za případné škody, které svému telefonu způsobíte.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku