Domů » Bleskovky » Android Excellence od Googlu: výběr těch nejlepších aplikací pod jednou střechou

Android Excellence od Googlu: výběr těch nejlepších aplikací pod jednou střechou

Google Play již dlouhou dobu u některých aplikací a her ukazuje ikonku „Výběr redakce“. Označovány jsou tak ale především notoricky známé aplikace, které většina lidí zná a používá. Toto ocenění drží například Instagram, Netflix, YouTube, Evernote či třeba Fruit Ninja.

Google ovšem nyní připravil novou sekci nazvanou Android Excellence. Ta slouží k propagaci aplikací a her jejichž vývojáři nějakým způsobem přispěli k rozvoji možností Androidu. Najdeme zde tedy zejména aplikace využívající poslední technologie, aplikace se skvělou optimalizací nebo aplikace u nichž se vývojáři drželi Googlem definovaných designových příruček.

První držitelé ocenění Android Excellence

Některé tituly se překrývají i s originálním Výběrem redakce, ale najdeme zde i spoustu méně známých aplikací a her. Nová sekce tak může posloužit jako zajímavá inspirace pro dovybavení vašeho telefonu a také zajímavý pohled na to, jak si Google představuje ideální obsah pro svůj obchod.

Něco podobného nedávno představil v iOS 11 i Apple, ten ke své sekci ovšem přistoupil trochu jinak a aplikace v ní bude měnit každodenně. Bude se tak jednat spíše o jakési doporučení zajímavých kousků, zatímco u Google Play se zjevně má jednat o dlouhodobější „výstavu“ – seznam se bude měnit jen jednou za čtvrt roku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Některé z těch aplikací fakt používám na Huawei P9 Lite 2017.

  2. Tak se mi trefili jednou aplikací, jednou co jsem zkoušel a jednou, co zkusím. Co vám?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).