Domů » Bleskovky » Android Auto se rozšiřuje do dalších 18 zemí, Česká republika je zatím v nedohlednu

Android Auto se rozšiřuje do dalších 18 zemí, Česká republika je zatím v nedohlednu

Kalifornská společnost Google představila systém Android Auto 25. června roku 2015 na své konferenci Google I/O. Jde o poměrně sofistikovaný systém, který vám dokáže zobrazit, pokud to konkrétní verze dovolí, podrobné údaje o jízdě autem, mezi kterými nechybí například zobrazení rychlosti vozidla, teploty oleje či chladící kapaliny, zobrazení otáček motoru a mnoho dalšího. Vše se přitom odvíjí od počtu instalovaných senzorů na vašem vozidle.

Obecně se jedná o jakousi alternativu k systému CarPlay od cupertinské polečnosti Apple. Apple svůj chytrý systém představil jako první, a měl tak poměrně velký časový náskok – přibližně 1 rok. Googlu se i z tohoto důvodu nedaří jeho systém Android Auto rozšiřovat tak rychle, jak by zrovna potřeboval a jeho prioritou jsou v tomto momentě převážně vyspělejší země. I přes časovou nepřízeň se společnosti Google podařilo službu rozšířit do dalších 18 zemí. Česká republika bohužel na seznamu není a aktuálně ani neexistují ověřené informace, které by prozradili příchod služby na náš trh.

Systém Android Auto je od 4. 4. 2016 nově dostupný v následujících zemích: Argentina, Rakousko, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Dominikánská republika, Ekvádor, Guatemala, Indie, Panama, Paraguay, Peru, Rusko, Švýcarsko, Uruguay, Venezuela a nakonec ještě americké Portoriko.

Nové země tak přibudou k již aktuálně podporovanými zemím, mezi které patří Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Nový Zéland, Španělsko, Velká Británie a Spojené státy americké.

Je nutné podotknout, že rozšíření služby do dalších zemí neznamená úspěch. Google čeká ještě dlouhá cesta a důležité teprve bude, kolik výrobců automobilů se mu podaří na svůj systém nalákat. Svou roli zde sehraje i cena samotná.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments